Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/09/2011

Alpine ICS-X8 wspiera standard MirrorLink w smartfonach Nokia

Alpine oraz Nokia przedstawili pierwsze na świecie rozwiązanie systemowe infotainment oparte na standardzie MirrorLink. Nowa stacja Alpine ICS-X8 App Link Station i smartfony Nokia, oba wyposażone w pierwsze komercyjnie wdrożone rozwiązanie bazujące na technologii MirrorLink pozwalają użytkownikom nawigować, słuchać muzyki i wykonywać połączenia telefoniczne z poziomu deski rozdzielczej samochodu.

Sterowanie, wyświetlacz i integracja z systemem audio oferują wygodniejszy, bardziej przyjemny i zoptymalizowany sposób użycia smartfonu Nokia i jego aplikacji w samochodzie. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie ze standardowych funkcji telefonicznego zestawu hands-free za pośrednictwem połączenia Bluetooth. ICS-X8 został stworzony w oparciu o strategiczną współpracę pomiędzy Alpine i Nokia, o czym informowaliśmy w marcu 2010 roku i jest aktualnie pierwszym rozwiązaniem tego typu opartym na standardzie MirrorLink.

MirrorLink, uprzednio znany pod nazwą Terminal Mode, jest ostatnio przedstawionym standardem służącym połączeniu smartfonów z samochodowymi systemami typu infotainment (połączenie zadań informacyjnych z rozrywką). Jest ono ogólnobranżowym rozwiązaniem wspieranym przez wiodących producentów motoryzacyjnych, dostawców systemów, producentów elektroniki konsumenckiej i urządzeń telefonicznych jako część Car Connectivity Consortium (CCC). MirrorLink oferuje bezproblemowe i wygodne użycie aplikacji smartfonów. Przykładowo ekran dotykowy systemu infotainment i samochodowy system audio oferują optymalne do podróży doświadczenia z użytkowania urządzeń podczas jazdy. MirrorLink na bazie smartfonów Nokia mogą teraz być połączone z systemem samochodowym Alpine ICS-X8. Po połączeniu użytkownicy maja możliwość intuicyjnego i bezpiecznego użycia aplikacji smartfona z jego 7-calowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości.

Nokia Car Mode jest zoptymalizowanym interfejsem użytkownika (UI) do użytku w samochodzie. Oferuje bezpośredni dostęp do kluczowych aplikacji, takich jak NokiaDrive (nawigacja) i odtwarzacz muzyczny. Muzyka i głosowa nawigacja zakręt-po-zakręcie są aktywnie sterowane i wysyłane do systemu infotainment w samochodzie, aby zapewnić płynne przesyłanie sygnału audio pomiędzy różnymi aplikacjami. Przykładowo, odtwarzacz muzyczny automatycznie wycisza się kiedy nawigacja podaje komendę głosową do skrętu. Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranowi w ICS-X8 kierowca może cieszyć się intuicyjnością sterowania. Kontrolowanie nawigacji i odtwarzacza muzycznego staje się jeszcze łatwiejsze i komfortowe na ekranie głównego urządzenia. Różne rodzaje informacji mogą również być wyświetlane jednocześnie. Nokia Drive połączy się także z samochodowym odbiornikiem GPS, pozwalając na jeszcze dokładniejszą nawigację w obszarach o słabszym sygnale.

Inicjowanie i odbieranie rozmów bez udziału rąk jest możliwe dzięki wbudowanemu w ICS-X8 modułowi Bluetooth. Funkcje takie jak eliminacja echa i regulacja czułości mikrofonu pozwalają na dostosowanie jakości dźwięku Bluetooth do warunków we wnętrzu praktycznie każdego samochodu. Lista kontaktów w książce telefonicznej użytkownika może być szybko przewijana lub przeszukiwana np. po nazwisku. Zapamiętywany jest również poziom głośności, zapewnione jest wsparcie funkcji połączenia oczekującego (call waiting), możliwe jest również ustawienie pozwalające na odsłuch komend głosowych nawigacji w trakcie rozmowy telefonicznej. Użytkownicy mogą pozostawić wyświetloną mapę nawigacyjna na ekranie dzwoniąc jednocześnie.

ICS-X8 kontynuuje tradycje Alpine związane z zapewnieniem wysokiej jakości dźwięku oferując wzmocnienie 50W x 4, trzy wysokonapięciowe wyjścia przedwzmacniacza, 9-zakresowy parametryczny equalizer, cyfrową korekcję opóźnień i cyfrową zwrotnicę. Aby rozwiązać problem naturalnej stratności skompresowanej muzyki, rozwiązanie Alpine, technologia MediaXpander zapewnia bogatsze odtwarzanie, bardziej zbliżone do oryginalnego nagrania. Funkcje poprawiające jakość dźwięku są także dostępne przy odtwarzaniu muzyki z urządzeń Nokia.

Połączenie między ICS-X8 i smartfonem Nokia realizowane jest za pośrednictwem  kabla USB dostarczanego z urządzeniem, który również ładuje baterię smartfona podczas jazdy. Połączenie MirrorLink będzie dostępne dla kompatybilnych smartfonów z systemem Symbian Belle, takich jak Nokia 701, Nokia 700, Nokia 600 i będzie również dostępne dla modeli Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7, Nokia X7 i Nokia C6-01 w późniejszym czasie. Wsparcie dla Nokia N9 jest również planowane.

Oprogramowanie sterujące Alpine ICS-X8 może być aktualizowane za pośrednictwem połączenia USB, aby zapewnić kompatybilność z przyszłymi modelami smartfonów i innych aplikacji tworzonych dla smartfonów przeznaczonych do użycia w samochodzie.

ICS-X8 będzie dostępny w listopadzie u autoryzowanych dealerów Alpine. Aplikacja MirrorLink dla urządzeń Nokia będzie wkrótce dostępna do pobrania z store.ovi.com.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku