Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/09/2011

Następna generacja WD My Passport dla komputerów Mac

Firma Western Digital zaprezentowała najnowszą generację przenośnych dysków twardych My Passport dla komputerów Mac i urządzeń Apple Time Machine. Nowa seria oferuje dużą przestrzeń dyskową i zapewnia bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa danych. Charakteryzuje się wykonaną w całości z metalu, kompaktową obudową, inspirowaną wyglądem komputerów Mac.

Przenośny dysk My Passport Studio zapewnia pojemność i prędkość działania niezbędną wymagającym użytkownikom komputerów Mac. Dzięki temu jest idealnym towarzyszem podróżujących fotografów, wideografów, artystów grafików i profesjonalistów graficznych, którzy codziennie produkują, zapisują i obrabiają ogromne ilości cyfrowych materiałów.

Zaletą dysku My Passport Studio, oprócz dużej pojemności (do 1 TB) jest wyposażenie w porty FireWire 800 i USB 2.0. Dwa gniazda FireWire zapewniają wyjątkowo dużą szybkość transmisji danych, a także umożliwiają podłączenie dodatkowych napędów lub innych urządzeń peryferyjnych, np. kamery HD. Wysoki stopień bezpieczeństwa zapisanych na dysku My Passport danych zapewnia odporna na wstrząsy (oraz zarysowania) metalowa obudowa oraz oprogramowanie szyfrujące, umożliwiające zabezpieczenie dostępu.


Zamknięty w wyjątkowo „szczupłej”, lekkiej, odpornej na wstrząsy obudowie – My Passport for Mac to drugi model z nowej generacji dysków, który oferuje maksymalną pojemność 1TB. Powstał gównie z myślą o studentach i innych użytkownikach komputerów Mac, którzy często podróżują i noszą ze sobą dyski podczas wypraw i wędrówek.
Ponieważ ilość miejsca dostępnego na dyskach komputerów MacBook Air nie jest zbyt duża, dyski My Passport for Mac stanowią łatwe w obsłudze i niezawodne rozwiązanie do przechowywania oraz tworzenia kopii zapasowych muzyki, plików wideo i innych materiałów cyfrowych. My Passport for Mac jest zasilany przez interfejs USB 2.0 – to rozwiązanie eliminuje konieczność podpinania dodatkowych przewodów zasilających lub zasilaczy.

Ceny:

My Passport Studio: 500 GB – 529 PLN, 750 GB – 658 PLN, 1 TB – 739 PLN

My Passport for Mac: 500 GB – 411 PLN, 750 GB – 489 PLN, 1 TB – 530 PLN


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku