Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/09/2011

Patent TRANSCENDa nagrodzony

Transcend zdobył Srebrny Medal na National Invention and Creation Award 2011 – prestiżowym plebiscycie organizowanego przez Tajwańskie Biuro Własności Intelektualnej. Nagradzane w nim są najlepsze patenty złożone przez tajwańskie przedsiębiorstwa. Transcend został wyróżniony za specjalną technologię obiegu i dostępu do danych w pamięciach trwałych – w tym dyskach SSD.

Opracowana przez Transcend technologia pozwala na zwiększenie szybkości odczytu danych oraz zwiększa ich bezpieczeństwo.

Polega ona na tym, że główny kontroler dzieli przychodzące dane na wiele części i rozprowadza je po różnych blokach pamięci. Taka metoda wpływa pozytywnie na wydajność zapisu.

Dodatkowo kontroler główny (lub subkontrolery) wykonuje kopie zapasowe podzielonych elementów i zapisuje je na wielu blokach, co pozwala na szybkie odzyskanie danych w razie błędów czy uszkodzeń.

Patent znalazł zastosowanie w obecnej linii dysków SSD Transcenda zarówno z segmentu konsumenckiego jak i przemysłowego.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku