Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/10/2011

Długo oczekiwany Sony Tablet S już w sprzedaży

W ofercie Vobis debiutuje pierwszy tablet Sony. Zbudowany on został w oparciu o wydajną platformę Nvidia Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Oprócz tego, uwagę przyciąga estetyczny design urządzenia, starannie dopracowana ergonomia i certyfikat PlayStation.

Sony Tablet S to nowość na rynku multimedialnych urządzeń mobilnych. Zapewnia on wysoką wydajność, dzięki dwurdzeniowej platformie Nvidia Tegra 2 i stanowi idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodnym oraz szybkim surfowaniu po Internecie. Strony wyświetlane są na 9,4-calowym wyświetlaczu TruBlack o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który zapewnia wysoką jakość obrazu i dzięki temu idealnie nadaje się do oglądania filmów, przeglądania zdjęć i korzystania z gier.

Urządzenie przykuwa wzrok bardzo ładnym wzornictwem, które, co szczególnie istotne podczas dłuższej obsługi, idzie w parze z ergonomiczną konstrukcją. Grubość obudowy nie jest stała, lecz łagodnie rośnie, dzięki czemu po położeniu na płaskiej powierzchni tablet zapewnia użytkownikowi bardziej naturalny kąt dla pisania. Ponadto, ciężar został przeniesiony bliżej środka dłoni, co poprawia komfort korzystania z komputera w ruchu, natomiast pewny uchwyt ułatwia pokrywający tylną część antypoślizgowy materiał.

Sony Tablet S może też z powodzeniem pełnić rolę bardzo wygodnego czytnika e-booków. To jednak nie koniec jego zalet. Może się on bowiem pochwalić certyfikatem PlayStation. Co to oznacza? Możliwość grania w takie gry jak Crash Bandicoot i Pinball Heroes oraz dostęp do mnóstwa innych tytułów z PS1 i PlayStation Portable.

Kolejnym atutem tabletu jest wbudowany uniwersalny pilot na podczerwień (jest on kompatybilny z każdą marką) oraz technologia DLNA (Digital Living Network Alliance). Dzięki niej urządzenie możne się bezprzewodowo komunikować z innymi kompatybilnymi urządzeniami i np. przesłać zdjęcia na ekran telewizora lub odtwarzane pliki muzyczne do systemu kina domowego.

Nowość pracuje pod kontrolą systemu Android 3.1 (możliwa aktualizacja do wersji Android 3.2) i wyposażona została w 16 GB lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz umieszczoną nad ekranem 0,3-megapikselową kamerkę przeznaczoną do wideorozmów.

Waga urządzenia oraz wymiary to, odpowiednio, niespełna 0,6 kg i 10 x 241 x 173 mm, natomiast pojemność zastosowanego akumulatora litowo-jonowego wynosi 5000 mAh.

Tablet oferowany jest przez firmę Vobis w dwóch wersjach różniących się ilością wbudowanej pamięci. Ich ceny to: Sony Tablet S 16 GB – 1999 zł, Sony Tablet S 32 GB – 2399 zł.


Komentarze

  1. W napisał(a):

    Bawiłem się nim chwilę w Saturnie. Ogólnie totalne rozczarowanie. Interfejs w porównaniu do np. iPada dzielą lata świetlne. Jakieś koszmarne ikonki, menu nieintuicyjne. Porażka. A sam design zwyczajnie kiepski. Pomysł z różną grubością też nietrafiony. Tablet zazwyczaj trzyma się w ręce, a to wtedy przeszkadza.

    Nie mówiąc już o takim detalu, że trochę za późno.

Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku