Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/10/2011

Sony wykupi udział firmy Ericsson w firmie Sony Ericsson

Firmy Ericsson i Sony poinformowały, że Sony wykupi należący do firmy Ericsson 50-procentowy udział w firmie Sony Ericsson Mobile Communications AB („Sony Ericsson”) produkującej telefony komórkowe, w wyniku czego Sony Ericsson stanie się podmiotem zależnym w pełni kontrolowanym przez Sony.

Sony Ericsson stanie się podmiotem zależnym w pełni kontrolowanym przez Sony i zostanie zintegrowana z jego szeroką gamą produktów elektronicznych powszechnego użytku z dostępem do sieci. Transakcja zapewni również Sony szeroką umowę ws. wzajemnego licencjonowania praw własności intelektualnej, a także własność pięciu ważnych rodzin patentów. Sony i Ericsson podejmą inicjatywę ws. łączności bezprzewodowej, mająca na celu stymulowanie łączności pomiędzy różnymi platformami.

Transakcja umożliwi Sony szybkie zintegrowanie smartfonów z jego szeroką gamą urządzeń elektronicznych powszechnego użytku z dostępem do sieci, w tym tabletów, telewizorów i komputerów osobistych, co przyniesie korzyści klientom oraz przyczyni się do rozwoju firmy. Ponadto transakcja ta zapewni Sony szeroką umowę ws. wzajemnego licencjonowania praw własności intelektualnej, obejmującą wszystkie produkty i usługi Sony, a także własność pięciu ważnych rodzin patentów związanych z technologią telefonów bezprzewodowych.

Ericsson otrzyma w ramach tej transakcji zapłatę w gotówce w wysokości 1,05 mld EUR.

Transakcja została już zatwierdzona przez odpowiednie ciała decyzyjne obu firm i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w styczniu 2012 r.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku