Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/12/2011

Ataki na smartphony z Androidem na razie nieopłacalne

Coraz więcej czynności, które do niedawna mogliśmy wykonywać tylko przy użyciu komputerów jest już możliwych przy użyciu smarphonów – surfowanie w Internecie, czytanie firmowej poczty, rozmowy i gry on-line lub wykonywanie płatności.  Nic dziwnego, że dane zawarte w naszych telefonach mogą być ciekawym łupem dla przestępców.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Symantec pt. “Motivations of Recent Android Malware”, większość wysiłków cyberprzestepców, zmierzających do uzyskania przychodu z ataków na komórki, idzie póki co na marne. Stosunek przychodu do ilości zainfekowanych smartphonów z Androidem jest bardzo niski. Oznacza to, że „zwrot z inwestycji” jest dla hakerów wciąż dosyć niewielki.

Jednak, warto podkreślić, że zwrot ten będzie się zwiększał w przyszłości proporcjonalnie do wzrostu znaczenia smartphonów jako urządzeń służących do dokonywania płatności. Użycie smartphonów wzrasta bardzo dynamicznie, a w samym 2010 roku – o 55 procent.  Dlatego też warto, aby firmy nie zapominały o zabezpieczaniu telefonów służbowych swoich pracowników specjalnym oprogramowaniem.

raport: Motivations of Recent Android Malware (PDF)


Komentarze

  1. techformator napisał(a):

    Czytałem gdzieś że tego typu raporty są pisane „na zamówienie” i nie ma co im wierzyć. Typowy zabieg marketingowy aby uspokoić potencjalnych klientów.

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku