Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/01/2012

COSMOS II – futurystyczna obudowa Cooler Master

Cooler Master zaprezentowała następcę renomowanej linii obudów – Cosmos II. Model ten charakteryzuje się unikalną konstrukcją i możliwościami, wyznaczając nowy standard – Ultra Tower.

Cosmos II to dopracowana i solidna konstrukcja. Szkielet obudowy wykonany jest z wysokiej jakości aluminium wzmocnionego elementami stalowymi oraz specjalną siatką. Rozwiązanie takie gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość i stabilność. Ponadto najnowszy produkt Cooler Master jest w pełni przystosowany do współpracy z rozbudowanymi systemami chłodzenia, zarówno powietrznego jak i wodnego. Cosmos II wyróżnia się także futurystyczną stylistyką i szeroką funkcjonalnością. Na uwagę zasługują boczne panele, które otwierane są po naciśnięciu jednego, małego przycisku. Dużym plusem jest również funkcjonalny, frontowy panel kontrolny, za pomocą którego możemy m.in. sterować pracą wentylatorów. W celu zabezpieczenia napędów w przedniej części obudowy umieszczono specjalną, przesuwaną przesłonę.


Cosmos II pozawala na instalację radiatorów 360mm w górnej części obudowy. Ponadto, po demontażu klatki na dyski twarde, zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do instalacji radiatora 240mm z bezpośrednim dostępem do zimnego powietrza na zewnątrz obudowy. Opcje montażu radiatorów zależą od wsparcia poszczególnych producentów. Dla rozbudowanych systemów chłodzenia wodnego 120mm lub 140mm typu All-in-one (AIO) dedykowane są specjalne wyprowadzenia zlokalizowane w tylnej części obudowy.

Cosmos II, w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje blisko 20% więcej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dzięki temu możemy zainstalować do 13 napędów HDD lub SSD (2 w X-dock, 5 w środkowej klatce i 6 w dolnej klatce) oraz praktycznie dowolny radiator chłodzenia wodnego. Najnowsza obudowa Cooler Master to również 10+1 slotów rozszerzeń, które umożliwiają montaż dowolnych urządzeń, w tym wieloukładowych podsystemów graficznych – 4-way SLI / Crossfire.

Dodatkowy slot można wykorzystać do instalacji kart rozszerzeń PCI lub np. paneli sterowania oświetleniem CCFL / zimna katoda. Obudowa Cosmos II jest zgodna z praktycznie każdym, dostępnym standardem płyt głównych – od XL do ATX a szeroka funkcjonalność oraz przestronne wnętrze sprawiają, że jest to produkt wprost idealny dla użytkowników planujących złożenie ekstremalnego komputera.


Cosmos II wyposażony jest w system zapewniający optymalne ułożenia i ukrywanie kabli. Szereg otworów oraz specjalnie przygotowanych przestrzeni umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie kablami ale i ułatwia montaż pozostałych komponentów oraz wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Dużym ułatwieniem są rozwiązania pozwalające na beznarzędziowe instalowanie poszczególnych elementów i podzespołów. Produkt Cooler Master gwarantuje także bezproblemowy montaż płyt głównych z najpopularniejszymi procesorami, w tym najnowszymi podstawkami Intel LGA2011 i AMD FM1.

Obudowa Cosmos II jest również wyposażona w rozbudowany panel frontowy. Z jego pomocą możemy kontrolować w locie prędkość obrotową wentylatorów. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji porty USB 3.0 lub 2.0, złącza audio oraz dwie zatoki HDD/SSD X-docks 5.25”, dzięki którym szybko i sprawnie zamontujemy dodatkowe napędy.

Sugerowana cena detaliczna obudowy Cosmos II to: 1700,00 PLN brutto


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku