Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/01/2012

Navmax – polska nawigacja z korkami dla Androida

W pierwszych dniach stycznia na rynek oficjalne wszedł Navmax – aplikacja nawigacyjna GPS z korkami oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) oraz nawigację samochodową typu PND. Navmax jest całkowicie polską marką, która już zadebiutowała na kilku rynkach zagranicznych i ma pierwsze sukcesy w Polsce.

 

 

Prace nad finalnym programem trwały wiele miesięcy, a pierwsze testy produktowe w Polsce ukazały się jeszcze
w drugiej połowie minionego roku.

– Wraz z Samsung Polska pod koniec 2011 roku uruchomiliśmy test Navmaxa w Samsung Apps. Użytkownicy popularnych telefonów Samsunga mogli pobrać 14 dniową wersję testową nawigacji o pełnej funkcjonalności
z informacją o korkach.  Obecnie aplikację Navmax można kupić poprzez sklep firmowy www.navmax.pl lub pobrać wersję testową z Samsung Apss i Android Market. – powiedział Konrad Telakowiec, Członek Zarządu spółki odpowiedzialny za współpracę w obszarze mobilnym.

Dodatkową zaletą Navmaxa mogącego nawigować bez zasięgu Internetu, jest możliwość  jego wykorzystania  jako Mobilnej Platformy Nawigacyjnej. Tworzy ją szereg dodatkowych serwisów realizowanych w czasie rzeczywistym. Na szczególną uwagę zasługuje informacja o utrudnieniach w ruchu – Navmax Traffic Control – dostarczana użytkownikowi w czasie rzeczywistym. Pozostałe usługi znajdujące się na wyposażeniu Navmax to: prognoza pogody, kalkulator walut czy komunikator, zespół Navmax opracowuje też nowe usługi.

Produkt dostępny jest obecnie na systemy operacyjne Android oraz Windows Mobile i CE. W najbliższym czasie udostępnione zostaną wersje na platformy iOS (system operacyjny urządzeń mobilnych Apple – iPhone, iPad) oraz Bada (system operacyjny firmy Samsung).


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku