Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/01/2012

Trzy produkty NETGEAR nagrodzone podczas CES (video)

Trzy rozwiązania firmy NETGEAR zostały wyróżnione podczas CES 2012. W Las Vegas uwagę krytyków zdobył m.in. WNDR4700, czyli pierwszy router z dyskiem twardym oraz aplikacja na smartfony i tablety umożliwiająca korzystanie z plików gromadzonych w domowych urządzeniach.

 

Aż trzy nowe produkty firmy NETGEAR zostały docenione przez prezydium CES 2012 w kategorii Innovations Design and Engineering Award. Są to Media Storage Router (WNDR4700), N750 Wireless Dual Band Gigabit Router DSL (DGND4000) oraz aplikacja do zarządzania siecią – Genie NETGEAR.

 

Rozwiązania firmy NETGEAR zaprezentowane w Las Vegas mogą zaskoczyć wielu domowych użytkowników. Po raz pierwszy mogli oni zobaczyć router z wbudowanym dyskiem twardym. Model WNDR4700 to propozycja dla tych, którzy korzystają ze swoich ulubionych multimediów na różnych urządzeniach. Z plików zgromadzonych w pamięci routera będzie można korzystać na tabletach, smartfonach, komputerach, a nawet telewizorach. Pojemność dysku urządzenia wynosi 2 TB, a jego cena wyniesie około 299 dolarów.

Kolejnym urządzeniem producenta z Kalifornii wyróżnionym podczas CES 2012 jest router DGND4000. Wyposażony modem DSL sprzęt wyróżnia się wysoką wydajnością łączącą urządzenia bezprzewodowo z prędkością sięgającą 450 Mbps. Dobrze sprawdzi się podczas streamingu wideo (wysokiej rozdzielczości), czy grach sieciowych między wieloma użytkownikami. Router zawiera również funkcję ReadySHARE Cloud umożliwiającą zdalny dostępu do dysku twardego podłączonego przez USB. Obydwa urządzenia będą dostępne w Polsce od czerwca 2012 roku

Użytkownicy smartfonów szczególnie zadowoleni będą z Genie NETGEAR. Jest to aplikacja do zdalnego sterowania siecią dla komputerów PC, smartfonów i tabletów. NETGEAR Genie w wersji Mobile App dla urządzeń wyposażonych w iOS lub Android pozwala na łatwe monitorowanie, kontrolę i naprawy domowej sieci. Wśród ciekawych funkcji, którymi można zarządzać jest m.in. kontrola rodzicielska, sieci dla gości. Jednak najbardziej interesująca wydaje się opcja MyMedia. Dzięki niej Genie zamienia smartfon lub tablet w prawdziwe centrum multimedialne z dostępem do zasobów przechowywanych na domowym serwerze lub dysku komputera. Genie NETGEAR jest pierwszy oprogramowaniem firmy NETGEAR wyróżnionym podczas CES.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku