Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/01/2012

Urządzenia z Androidem na pokładzie VEDIA: tablet X20 i czytnik eReader K26

VEDIA poszerza ofertę urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android: tablet VEDIA X20 oraz czytnik książek elektronicznych eReader K26. Urządzenia te wprowadzają nową funkcjonalność do urządzeń firmy VEDIA: oprócz możliwości słuchania muzyki i oglądania filmów, oferują także bezprzewodowy dostęp do internetu. Ponadto istnieje możliwość instalowania aplikacji dostępnych w internecie, aby w ten sposób dostosować urządzenia do własnych potrzeb.

 

Tablet X20 posiada 8-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości 1024×768 z pojemnościowym panelem dotykowym w technologii multitouch. Ekran zapewnia ostry i czytelny obraz, a zastosowany panel ułatwia obsługę tabletu i umożliwia wykonywanie poleceń. System operacyjny Android 2.3 obsługuje Flash 10.1, dzięki czemu można odtwarzać filmy i animacje na stronach internetowych. Zastosowany w tablecie akumulator o pojemności 3200 mAh sprawia, że z urządzenia można korzystać w podróży bez obaw o rozładowanie się akumulatora w najmniej spodziewanym momencie.

Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala rozszerzyć pojemność pamięci o kolejne gigabajty danych. Bezprzewodowy dostęp do internetu w standardzie 802.11b/g zapewnia łączność z otwartymi, jak również zabezpieczonymi sieciami, aby mieć kontakt ze skrzynką mailową oraz możliwość korzystania z przeglądarki. Tablet oferuje także możliwość oglądania filmów na telewizorze poprzez podłączenie go do wyjścia HDMI. W urządzeniu znajduje się także port miniUSB, który służy do podłączenia tabletu do komputera w celu wymiany plików oraz port USB w trybie „host”, który może służyć do podłączenia innych urządzeń USB, takich jak klawiatura, mysz czy dysk USB.

Czytnik eReader K26 posiada 7-calowy ekran panoramiczny z rezystywnym panelem dotykowym. Urządzenie obsługuje książki elektroniczne w formatach EPUB i PDF zabezpieczone metodą Adobe DRM. Wbudowane 4 GB pamięci pozwala przechowywać zakupione książki, a dostępną pamięć można rozszerzyć o kolejne gigabajty danych na karcie microSD. Zgodność z popularnym formatem zabezpieczenia książek elektronicznych, zapewnia możliwość odczytywania książek na komputerze w programie Adobe Digital Editions oraz autoryzację czytnika w programie, w celu przekopiowania ich do pamięci czytnika K26. Zastosowany akcelerometr pozwala dopasować książki do ekranu poprzez obrót urządzenia.

Czytnik umożliwia także słuchanie muzyki, jak również oglądanie filmów. Obsługa wielu formatów plików multimedialnych sprawia, że urządzenie staje się nieodłącznym towarzyszem w podróżyi. Intuicyjną obsługę urządzenia zapewniają mechaniczne klawisze znajdujące się na obudowie w pobliżu ekranu. Wbudowane wyjście słuchawkowe oraz głośnik pozwalają na korzystanie z czytnika do słuchania muzyki.

Urządzenia są już dostępne w sprzedaży.


Komentarze

  1. arni napisał(a):

    Vedia robiła swego czasu bardzo dobre słuchawki, mam takie jakieś za śmieszne pieniądze, zastąpiły mi sennheiser, który kosztował kilka razy więcej a był gorszy. A ile ten tablet ma kosztować?

Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku