Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/02/2012

Nikon D800 – uwiecznij pełen obraz

Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych, profesjonalnych lustrzanek cyfrowych formatu FX dla zawodowych fotografów i filmowców – Nikon D800 i Nikon D800E.

 

Aparaty oferują innowacyjne rozwiązania mające zapewnić niespotykaną dotąd głębię i bogactwo szczegółów obrazu. Nowe modele wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 36,3 megapiksela o szerokim zakresie czułości ISO (100–6400), mechanizm obróbki obrazu EXPEED 3 oraz funkcję filmowania w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo. Dodatkowo, Nikon D800E został wyposażony w filtr optyczny z usuniętymi funkcjami antyaliasingu, model ten stanowi unikatową alternatywę dla użytkowników poszukujących najwyższej wyrazistości zdjęć.. Wszystko to zamknięte w lekkim, poręcznym  i wytrzymałym korpusie ze stopu magnezu, dzięki któremu nowe lustrzanki doskonale spisują się nawet w czasie pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nikon D800 został wyposażony w matrycę CMOS formatu FX (pełnoklatkowa) o rozdzielczości 36,3 megapiksela oferującą zaawansowane rozwiązania umożliwiające uzyskanie bogactwa szczegółów i zakresu tonalnego. 12-kanałowy odczyt z 14-bitową konwersją analogowo-cyfrową i wysoki stosunek sygnału do szumów zapewniają obrazy o wysokiej jakości, niskim poziomie szumów i szerokiej rozpiętości tonalnej.

Aparat oferuje w standardzie czułość od 100 do 6400 ISO. W ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych czułość może być modyfikowana i w zależności od potrzeb fotografa obniżona do wartości odpowiadającej ISO 50 lub podwyższona do wartości odpowiadającej ISO 25600.

Wyposażony w mechanizm przetwarzania obrazu nowej generacji EXPEED 3, Nikon D800 z łatwością radzi sobie z przetwarzaniem dużych ilości danych, zapewniając przy tym dużą szybkość i wysoką jakość, wymagane przez profesjonalistów.  16-bitowa technologia przetwarzania obrazu pozwala uzyskać większe  nasycenie barw i odcieni. Zaawansowany mechanizm przetwarzania obrazu zapewnia płynne przejścia tonalne oraz bogactwo detali i odcieni w całej skali barw, aż do czystej bieli, nawet na zdjęciach rejestrowanych w formacie JPEG.

Uruchomienie aparatu zajmuje ok. 0,12 s , a opóźnienie czasu zwolnienia migawki zostało zredukowane do ok. 0,042 s  (odpowiednik parametrów modelu Nikon D4), z funkcją zdjęć seryjnych z prędkością ok. 4 kl./s w formacie FX i trybami przycinania – ok. 6 kl./s w trybie przycinania w formacie DX podczas używania opcjonalnego wielofunkcyjnego pojemnika na baterie MB-D12.

Precyzyjny, szerokokątny monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości ok. 921 tys. punktów z funkcją automatycznego sterowania jasnością zapewnia czytelność i ostrość odtwarzanych obrazów ze znacznie udoskonaloną reprodukcją kolorów. Jasność wyświetlacza LCD jest automatycznie dostosowywana do warunków otoczenia. Obrazy można powiększać podczas odtwarzania aż 46-krotnie, co znacznie ułatwia weryfikację ustawień.

Wizjer optyczny z pełnym pryzmatem z bloku szkła zapewnia blisko 100-procentowe pokrycie kadru i powiększenie 0,7 razy (obiektyw 50 mm f/1.4 przy ustawieniu do nieskończoności, -1,0 m-1).


Elektroniczny, dwuosiowy wirtualny horyzont umożliwia precyzyjne potwierdzenie prawidłowego wypoziomowania zdjęcia na monitorze LCD lub w wizjerze, sprawdzające zarówno położenie aparatu w stosunku do płaszczyzny poziomej, jak i jego nachylenie (obrót w przód lub w tył).

Zastosowanie w aparacie D800 udoskonalonych obwodów elektrycznych umożliwia wykonanie ok. 850 zdjęć  lub nagranie ok. 60 min filmu. A wszystko to bez konieczności doładowywania akumulatora jonowo-litowego EN-EL15.


Aparat został wyposażony w dwa gniazda szybkich kart pamięci: CF (UDMA 7) i SD (SDXC i UHS-1). Szybka transmisja danych przy użyciu protokołu USB 3.0. Nikon D800 zapewnia najwyższą szybkość transami danych dzięki portowi USB 3.0.

Nikon D800 oferuje dostęp do różnych trybów przycinania obrazu maskowanych wizualnie w wizjerze. 5:4 (30,0 × 24,0 mm), 1,2x (30,0 × 19,9 mm) oraz format DX (23,4 × 15,6 mm).  Zarejestrowane zdjęcia i filmy można modyfikować i edytować w aparacie oraz na bieżąco, jeśli występuje taka potrzeba.

Data wprowadzenia do sprzedaży oraz cena aparatów Nikon D800 i Nikon D800E nie zostały jeszcze ustalone.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku