Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/02/2012

Nowe gry dla urządzeń z procesorami NVIDIA Tegra (video)

Podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress 2012, na stoisku firmy NVIDIA zaprezentowano premierowo gry, które niedługo trafią na urządzenia z układem Tegra 3, pierwszego na świecie czterordzeniowego procesora mobilnego.

 

 

Tytułami, którymi w najbliższych miesiącach ekscytować się będą użytkownicy tabletów oraz super-telefonów z układami NVIDIA Tegra są między innymi gry: Sonic the Hedgehog 4: Episode II, Golden Arrow THD, Dark Kingdom THD, Eden to GREEEEN THD oraz Hamilton’s Great Adventure THD.

Gry te nie trafiły na urządzenia z procesorem Tegra 3 przez przypadek. NVIDIA od lat współpracuje z wiodącymi deweloperami gier mobilnych w celu doskonalenia i ulepszenia ich produkcji. Tegra 3, dzięki czterem wydajnym rdzeniom głównym, piątemu rdzeniowi zapewniającemu oszczędzanie baterii oraz dwunastu rdzeniom procesora graficznego GeForce, pozawala zagościć konsolowym grom na urządzeniach mobilnych.


Niebiesko-włosy jeż powraca w grze Sonic the Hedgehog 4: Episode II. Teraz ta klasyczna rozrywka trafi ręce graczy dzięki edycji specjalnej dla urządzeń z układem Tegra 3. Sega dokonała w grze udoskonaleń na miarę 21 wieku. Gracz będzie miał do pokonania 17 zupełnie nowych poziomów wypełnionych generowanymi w czasie rzeczywistym efektami graficznymi i dynamicznymi tłami, a wszystko to w rozdzielczości HD 720p.

Golden Arrow wprowadza na smartfony i tablety z układem Tegra niesamowitą akcję w stylu hack-and-slash. Gra oferuje tekstury o podwyższonej rozdzielczości, oświetlenie HDR, realistyczne cienie i wypełniona jest ogniem i wybuchami.

Dark Kingdom to klasyczna gra RPG. Główny bohater musi odnaleźć miejsce pobytu zaginionego ojca eksplorując wieżę bogów. Kolekcjonując runy i artefakty gracz może ulepszać broń i pancerz oraz zwiększać swoje umiejętności. Podróż poprzez kolejne lokacje zanurza gracza w świecie składającym się z wysokiej rozdzielczości tekstur oraz dynamicznych cieni i oświetlenia.

To, że gra Eden to GREEEEN THD jest darmowa nie oznacza, że w jakikolwiek sposób odbija się to na jakości rozgrywki. Eden do GREEEEN THD jest grą „freemium” (użytkownik płaci jedynie za dodatkowe funkcjonalności, podczas gdy podstawowe opcje są za darmo) i oferuje lokalizacje z wysokiej jakości teksturami, skalowanie wykorzystujące procesory czterordzeniowe oraz szczegółowe modele postaci – wszystko zbudowane na silniku Unreal Engine.

W grze, wrogie maszyny z obcej planety przybywają, aby pozbawić Eden naturalnych zasobów. Niszczą na swojej drodze całą przyrodę i jedynie garstce flory udaje się przeżyć. Euforia, naturalna energia planety Eden,  niezbędna dla życia dla wszystkich organizmów kończy się bardzo szybko…

W Hamilton’s Great Adventure THD, tradycyjnej zręcznościowej grze z elementami logicznymi, bohater pokonuje kolejne poziomy z pomocą wiernego przyjaciela, ptaka Sashy. Dynamiczne poziomy w pełni dorównują tym znanym z PC-towej wersji gry. Wielka Przygoda Hamiltona została zoptymalizowana na urządzenia z procesorami czterordzeniowymi dzięki zaadaptowaniu silnika DirectX 11 firmy Bitsquid na układy Tegra 3.


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku