Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

15/03/2012

NETGEAR Range Extender – dostęp do sieci w każdym pomieszczeniu

Nowy adapter WiFi firmy NETGEAR zaprojektowano w celu zapewnienia stabilnego i szybkiego połączenia z siecią bezprzewodową. Dzięki niemu można łatwo podłączyć do Internetu nie tylko laptopa, czy smartfon, ale również urządzenia multimedialne w dowolnym miejscu w domu lub biurze.

NETGEAR Universal Dual Band WiFi Range Extender WN2500RP zwiększa zasięg domowej sieci oraz eliminuje jej martwe punkty.

Może być wykorzystany zarówno do rozszerzenia zasięgu sieci generowanej przez istniejący router, jak również jako adapter dla urządzeń multimedialnych, takich jak telewizory z funkcją SmartTV, odtwarzacze Blue Ray, czy konsole do gier. Połączenie ich z bezprzewodowym Internetem jest możliwe dzięki czterem wbudowanym gniazdom ethernet.

Nowy adapter NETGEAR cechuje wyjątkowa uniwersalność. Może on współpracować z dowolnym routerem, rozszerzając sygnał o częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz.

Dzięki technologii FastLane urządzenie oferuje maksymalną transmisję danych np. wideo HD oraz gier on-line. Dynamiczny wyświetlacz LED ułatwia odnalezienie miejsca dla optymalnego zasięgu sieci WiFi.

Sprzęt jest łatwy w instalacji i konfiguracji, gdyż nie wymaga użycia płyty CD czy też kabla typu ethernet.

NETGEAR Range Extender został zaprezentowany w styczniu br. w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie jest już dostępne w Polsce, a jego cena wynosi 399 zł.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku