Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/03/2012

Nowości Hannspree – małe telewizory dużego formatu

W ofercie Hannspree, renomowanego producenta elektroniki użytkowej, pojawiły się dwa nowe telewizory LED LCD – modele SL22DMBB oraz SL24DMBB. To idealna propozycja dla klientów, szukających np. drugiego telewizora do domu, który może się okazać przydatny podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Urządzenia wyposażone są w ekrany o przekątnych 22″/24″ i wyróżniają się eleganckim wzornictwem. Co ważne, małe modele Hannspree pod względem wykonania i jakości obrazu w niczym nie ustępują swoich „większym braciom”, a ich cena przyciąga w porównaniu do cen rynkowych.

Nowe telewizory wyposażono o ekrany z podświetleniem LED o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), charakteryzujące się kontrastem na poziomie 3 000 000:1 (X-Contrast) / 1 000:1 (kontrast typowy), czasem reakcji 5 ms oraz jasnością na poziomie 300 cd/m2 (model SL22DMBB – 250 cd/m2).

Dzięki temu urządzenia nadają się zarówno do oglądania telewizji, jak i oglądania filmów, czy grania (zarówno w gry konsolowe, jak i na PC) – obraz w każdej sytuacji będzie ostry, a kolory nasycone. Do telewizorów bez problemu podłączymy dowolne źródło obrazu – np. tuner telewizyjny, odtwarzacz DVD/Blu-ray, konsolę do gier, czy komputer. Wśród dostępnych złącz znajdziemy HDMI, Scart, Component, Composite, VGA oraz USB.

Co ważne, oba modele wyposażono również we wbudowany tuner DVB-T (umożliwiający odbieranie coraz popularniejszej w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej), a także w funkcję odtwarzacza multimediów i cyfrowej nagrywarki PVR. Użytkownik może bez problemu odtwarzać na ekranie telewizora filmy, zdjęcia oraz muzykę zapisane na pamięciach USB, a także nagrywać (na nośnik USB) materiały emitowane w telewizji.

Cenę modelu SL24DMBB ustalono na 870 zł, zaś SL22DMBB – 797 zł. Oba urządzenia objęte są 24-miesięczną gwarancją.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku