Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/04/2012

Sony Tablet P zainspirował projektantów

Sony Tablet P to jeden z najbardziej innowacyjnych tabletów na rynku. Ostatnio, niepowtarzalność tabletu zainspirowała polskich projektantów do zaprojektowania dla niego limitowanej edycji akcesoriów, dostępnej od maja w Sony Store.

 

Nowatorska składana konstrukcja, podwójny, dotykowy ekran o przekątnej 13,9 cm (5,5” wielkość jednego ekranu), wyjątkowo mała waga: zaledwie 370 g, kompaktowe rozmiary: tylko 79x180x26mm – sprawiają, że Sony Tablet P zmieści się w kieszeni marynarki czy małej damskiej torebce.

Wzornictwo tego urządzenia zostało docenione przez kapitułę iF Design Awards. Ostatnio, niepowtarzalność tabletu Sony zainspirowała czołowych polskich projektantów do zaprojektowania dla niego limitowanej edycji akcesoriów, dostępnej od maja wyłącznie w Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie.


Sony Tablet P – Rafał Czapul


Sony Tablet P – Izabela Łapińska


Sony Tablet P – Tomasz Sadurski

Sony Tablet P:

Wygoda użytkowania dzięki niezwykle precyzyjnemu ekranowi dotykowemu oraz jakości panelu TruBlack.

Unikalna kombinacja technologii Quick View Quick Touch Sony pozwala na szybsze przeglądanie stron www oraz bardzo płynne użytkowanie dwóch ekranów dotykowych, gdy są połączone w jedną całość.

Wyświetlacz TruBlack zapewnia możliwość korzystania z urządzenia w każdych warunkach. Kontrolując załamanie światła pomiędzy LCD a ekranem, panel TruBlack zapewnia optymalny kontrast, emanuje większą liczbą żywych kolorów. Dzięki temu, jakość obrazu wyświetlanego na Sony Tablet P jest wysoka.

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku za pomocą DLNA

Dzięki funkcji „rzucania” filmy, muzykę czy zdjęcia zgromadzone w Sony Tablet P można łatwo odtworzyć na telewizorze, kinie domowym, głośnikach sieciowych lub laptopie VAIO. Wystarczy, że urządzenia podłączone są do tej samej sieci Wi-Fi.

Dzięki Sony Tablet P można także spędzać czas z ulubionymi grami na PlayStation 1, takimi jak Crash Bandicoot czy Pinball Heroes. Miłośnicy klasycznych gier dostępnych na PlayStation 1 mają możliwość zakupienia innych tytułów po założeniu konta na PlayStation Network.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku