Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/04/2012

Sony Tablet P zainspirował projektantów

Sony Tablet P to jeden z najbardziej innowacyjnych tabletów na rynku. Ostatnio, niepowtarzalność tabletu zainspirowała polskich projektantów do zaprojektowania dla niego limitowanej edycji akcesoriów, dostępnej od maja w Sony Store.

 

Nowatorska składana konstrukcja, podwójny, dotykowy ekran o przekątnej 13,9 cm (5,5” wielkość jednego ekranu), wyjątkowo mała waga: zaledwie 370 g, kompaktowe rozmiary: tylko 79x180x26mm – sprawiają, że Sony Tablet P zmieści się w kieszeni marynarki czy małej damskiej torebce.

Wzornictwo tego urządzenia zostało docenione przez kapitułę iF Design Awards. Ostatnio, niepowtarzalność tabletu Sony zainspirowała czołowych polskich projektantów do zaprojektowania dla niego limitowanej edycji akcesoriów, dostępnej od maja wyłącznie w Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie.


Sony Tablet P – Rafał Czapul


Sony Tablet P – Izabela Łapińska


Sony Tablet P – Tomasz Sadurski

Sony Tablet P:

Wygoda użytkowania dzięki niezwykle precyzyjnemu ekranowi dotykowemu oraz jakości panelu TruBlack.

Unikalna kombinacja technologii Quick View Quick Touch Sony pozwala na szybsze przeglądanie stron www oraz bardzo płynne użytkowanie dwóch ekranów dotykowych, gdy są połączone w jedną całość.

Wyświetlacz TruBlack zapewnia możliwość korzystania z urządzenia w każdych warunkach. Kontrolując załamanie światła pomiędzy LCD a ekranem, panel TruBlack zapewnia optymalny kontrast, emanuje większą liczbą żywych kolorów. Dzięki temu, jakość obrazu wyświetlanego na Sony Tablet P jest wysoka.

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku za pomocą DLNA

Dzięki funkcji „rzucania” filmy, muzykę czy zdjęcia zgromadzone w Sony Tablet P można łatwo odtworzyć na telewizorze, kinie domowym, głośnikach sieciowych lub laptopie VAIO. Wystarczy, że urządzenia podłączone są do tej samej sieci Wi-Fi.

Dzięki Sony Tablet P można także spędzać czas z ulubionymi grami na PlayStation 1, takimi jak Crash Bandicoot czy Pinball Heroes. Miłośnicy klasycznych gier dostępnych na PlayStation 1 mają możliwość zakupienia innych tytułów po założeniu konta na PlayStation Network.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku