Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/05/2012

Kamera Samsung QF20 – FullHD, Wi-Fi

Kamera Samsung HMX-QF20 nagrywa wideo w rozdzielczość Full HD (1920×1080) i umożliwia przesyłanie obrazu bezprzewodowo za pośrednictwem W-Fi do telewizora, komputera lub smartfonu.  Jeśli dodamy do tego matrycę BSI CMOS 5 megapikseli, możliwość przekładania kamery w czasie filmowania z lewej do prawej dłoni, inteligentny tryb Smart Auto oraz dwudziestokrotny zoom optyczny – ta kompilacja funkcji w jednym urządzeniu robi wrażenie.

 

Moduł Wi-Fi w kamerze QF20 to znaczne ułatwienie nie tylko w wysyłaniu nakręconych filmów do ulubionych portali, takich jak Facebook czy YouTube, ale również zabezpieczanie swoich nagrań dzięki funkcji Auto Backup. Po połączeniu kamery z siecią Wi-Fi urządzenie automatycznie wysyła nagrane pliki do komputera. Z kolei wykorzystując AllShare, funkcjonalność obecną we wszystkich urządzeniach Samsung, QF20 łączy się bezprzewodowo na przykład z telewizorem Smart TV i wyświetla nagrane filmy bezpośrednio na dużym ekranie.

Kamera HMX-QF20 nagrywa w jakości FullHD 1920 x 1080 i wykorzystuje technologie Switch Grip, czyli możliwość filmowania zarówno prawą, jak i lewą ręką, dodatkowo rozbudowaną o filmowanie w pionie, również w jakości HD. W praktyce oznacza to, że ekran dostosowuje się do położenia kamery i odwraca cały interfejs w zależności od tego, którą ręką trzymamy urządzenie. Nagranie można też zatrzymać i wznowić w dogodnym momencie, a podczas odtwarzania można zaimplementować losowo wybrany filtr artystyczny za pomocą zwykłego potrząśnięcia. Kamerę wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, a duży zoom optyczny 20 x nie pozwoli uciec żadnemu detalowi. Można go też utrwalić w czasie kręcenia filmu, w każdej chwili wykonując zdjęcie sceny znajdującej się w kadrze.

HMX-QF20 posiada również możliwość nagrywania poklatkowego, czyli pokazania kilkugodzinnego filmu, na przykład rozwijającego się pąka kwiatowego czy wschodzącego słońca, w krótkiej, przyspieszonej sekwencji. Z odpowiednią muzyką i filtrem artystycznym można osiągnąć piękny efekt, edytując obraz w samej kamerze, bez konieczności używania zaawansowanych programów do obróbki video w komputerze.

Do nagranych filmów można dodać muzykę wybierając spośród gotowych podkładów lub wgrywając ulubioną piosenkę z dysku komputera. Najlepsze sceny można zaznaczyć dzięki funkcji Mój Film i szybko do nich wrócić podczas odtwarzania, bez konieczności długiego przewijania i wyszukiwania momentu czy sekwencji, która nas interesuje. Kamera wyposażona jest w duży, dotykowy ekran LCD Smart Touch o przekątnej 2,7 cala i 230 tysięcy pikseli, na którym wygodnie możemy obejrzeć nagrane filmy i je edytować.

HMX-QF20 dostępna jest na polskim rynku w cenie 1399 zł.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku