Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/05/2012

Kamera Samsung QF20 – FullHD, Wi-Fi

Kamera Samsung HMX-QF20 nagrywa wideo w rozdzielczość Full HD (1920×1080) i umożliwia przesyłanie obrazu bezprzewodowo za pośrednictwem W-Fi do telewizora, komputera lub smartfonu.  Jeśli dodamy do tego matrycę BSI CMOS 5 megapikseli, możliwość przekładania kamery w czasie filmowania z lewej do prawej dłoni, inteligentny tryb Smart Auto oraz dwudziestokrotny zoom optyczny – ta kompilacja funkcji w jednym urządzeniu robi wrażenie.

 

Moduł Wi-Fi w kamerze QF20 to znaczne ułatwienie nie tylko w wysyłaniu nakręconych filmów do ulubionych portali, takich jak Facebook czy YouTube, ale również zabezpieczanie swoich nagrań dzięki funkcji Auto Backup. Po połączeniu kamery z siecią Wi-Fi urządzenie automatycznie wysyła nagrane pliki do komputera. Z kolei wykorzystując AllShare, funkcjonalność obecną we wszystkich urządzeniach Samsung, QF20 łączy się bezprzewodowo na przykład z telewizorem Smart TV i wyświetla nagrane filmy bezpośrednio na dużym ekranie.

Kamera HMX-QF20 nagrywa w jakości FullHD 1920 x 1080 i wykorzystuje technologie Switch Grip, czyli możliwość filmowania zarówno prawą, jak i lewą ręką, dodatkowo rozbudowaną o filmowanie w pionie, również w jakości HD. W praktyce oznacza to, że ekran dostosowuje się do położenia kamery i odwraca cały interfejs w zależności od tego, którą ręką trzymamy urządzenie. Nagranie można też zatrzymać i wznowić w dogodnym momencie, a podczas odtwarzania można zaimplementować losowo wybrany filtr artystyczny za pomocą zwykłego potrząśnięcia. Kamerę wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, a duży zoom optyczny 20 x nie pozwoli uciec żadnemu detalowi. Można go też utrwalić w czasie kręcenia filmu, w każdej chwili wykonując zdjęcie sceny znajdującej się w kadrze.

HMX-QF20 posiada również możliwość nagrywania poklatkowego, czyli pokazania kilkugodzinnego filmu, na przykład rozwijającego się pąka kwiatowego czy wschodzącego słońca, w krótkiej, przyspieszonej sekwencji. Z odpowiednią muzyką i filtrem artystycznym można osiągnąć piękny efekt, edytując obraz w samej kamerze, bez konieczności używania zaawansowanych programów do obróbki video w komputerze.

Do nagranych filmów można dodać muzykę wybierając spośród gotowych podkładów lub wgrywając ulubioną piosenkę z dysku komputera. Najlepsze sceny można zaznaczyć dzięki funkcji Mój Film i szybko do nich wrócić podczas odtwarzania, bez konieczności długiego przewijania i wyszukiwania momentu czy sekwencji, która nas interesuje. Kamera wyposażona jest w duży, dotykowy ekran LCD Smart Touch o przekątnej 2,7 cala i 230 tysięcy pikseli, na którym wygodnie możemy obejrzeć nagrane filmy i je edytować.

HMX-QF20 dostępna jest na polskim rynku w cenie 1399 zł.


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku