Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/09/2012

Epson: 3 zaawansowane projektory Full HD 3D dla kinomanów

Na targach IFA 2012, firma Epson przestawiła EH-TW9100W, EH-TW9100 i EH-TW8100 — trzy najnowocześniejsze projektory Full HD 3D dla wielbicieli filmów.

 

Seria nowych projektorów zapewnia niezrównane wrażenia kina domowego i jest wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne, w tym:

· Nowy bezprzewodowy nadajnik HD wyposażony w pięć wejść HDMI1, pozwalających na
podłączenie urządzeń przewodowych
· Technologię częstotliwości radiowej (RF — Radio Frequency)2 3D, która zapewnia silny
sygnał okularom 3D
· Jednakowy poziom jasności światła barwnego i białego – 2 400 lumenów
· Bardzo wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 320 000:1
· Ostrzejszy i wyraźniejszy obraz dzięki podwyższonej rozdzielczości i funkcji interpolacji klatek
· Obiektyw z zoomem 2,1x oraz ułatwiający instalację szeroki zakres przesunięcia obiektywu
· Konwersja obrazów 2D do 3D
· Technologię 3LCD gwarantującą równie wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki
czemu obrazy są wyraźne i mają żywe kolory

· Najnowocześniejszy interfejs bezprzewodowy Full HD1 (EH-TW9100W)

Model EH-TW9100W wyświetla zawartość w jakości Full HD bezprzewodowo — nawet z urządzeń przewodowych, które można podłączyć do bezprzewodowego nadajnika HD. Rozwiązanie to pozwala zastosować mniej kabli, co ułatwia i usprawnia instalację.

Zawartość 2D HD można zmienić w 3D jednym przyciskiem, zaś automatyczna optymalizacja kolorów, interpolacja klatek, regulacja głębi 3D i technologia wysokiej rozdzielczości dodatkowo wzbogacają wrażenia wizualne. Kolory nabierają życia, czerń staje się głębsza, a szczegóły są odwzorowane z niezwykłą dokładnością dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu na poziomie 320 000:1 i technologii 3LCD.


W zestawie modeli EH-TW9100W i EH-TW9100 znajdują się dwie pary lekkich, ładowanych przez
port USB, korzystających z fal radiowych aktywnych migawkowych okularów 3D2, które mają zasięg
do 10 metrów od projektora.

Modele EH-TW9100W, EH-TW9100 oraz EH-TW8100 będą dostępne od listopada 2012, ich cen
jeszcze nie ustalono.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku