Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/09/2012

Epson: 3 zaawansowane projektory Full HD 3D dla kinomanów

Na targach IFA 2012, firma Epson przestawiła EH-TW9100W, EH-TW9100 i EH-TW8100 — trzy najnowocześniejsze projektory Full HD 3D dla wielbicieli filmów.

 

Seria nowych projektorów zapewnia niezrównane wrażenia kina domowego i jest wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne, w tym:

· Nowy bezprzewodowy nadajnik HD wyposażony w pięć wejść HDMI1, pozwalających na
podłączenie urządzeń przewodowych
· Technologię częstotliwości radiowej (RF — Radio Frequency)2 3D, która zapewnia silny
sygnał okularom 3D
· Jednakowy poziom jasności światła barwnego i białego – 2 400 lumenów
· Bardzo wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 320 000:1
· Ostrzejszy i wyraźniejszy obraz dzięki podwyższonej rozdzielczości i funkcji interpolacji klatek
· Obiektyw z zoomem 2,1x oraz ułatwiający instalację szeroki zakres przesunięcia obiektywu
· Konwersja obrazów 2D do 3D
· Technologię 3LCD gwarantującą równie wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki
czemu obrazy są wyraźne i mają żywe kolory

· Najnowocześniejszy interfejs bezprzewodowy Full HD1 (EH-TW9100W)

Model EH-TW9100W wyświetla zawartość w jakości Full HD bezprzewodowo — nawet z urządzeń przewodowych, które można podłączyć do bezprzewodowego nadajnika HD. Rozwiązanie to pozwala zastosować mniej kabli, co ułatwia i usprawnia instalację.

Zawartość 2D HD można zmienić w 3D jednym przyciskiem, zaś automatyczna optymalizacja kolorów, interpolacja klatek, regulacja głębi 3D i technologia wysokiej rozdzielczości dodatkowo wzbogacają wrażenia wizualne. Kolory nabierają życia, czerń staje się głębsza, a szczegóły są odwzorowane z niezwykłą dokładnością dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu na poziomie 320 000:1 i technologii 3LCD.


W zestawie modeli EH-TW9100W i EH-TW9100 znajdują się dwie pary lekkich, ładowanych przez
port USB, korzystających z fal radiowych aktywnych migawkowych okularów 3D2, które mają zasięg
do 10 metrów od projektora.

Modele EH-TW9100W, EH-TW9100 oraz EH-TW8100 będą dostępne od listopada 2012, ich cen
jeszcze nie ustalono.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku