Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/09/2012

Muzyczne nowości od Bose

Firma Bose wprowadza na rynek dwa nowe głośniki bezprzewodowe SoundLink: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air, pierwszy w historii firmy produkt z technologią Apple AirPlay, oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II  — unowocześnioną wersję przenośnego głośnika SoundLink, który miał swoją premierę w 2011 r.

 

Użytkownicy mogą teraz przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych do systemu SoundLink Air przez sieć Wi-Fi lub do głośnika SoundLink Mobile II za pośrednictwem technologii Bluetooth uzyskując czysty dźwięk, niezależnie od wybranego bezprzewodowego rozwiązania firmy Bose.


Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air to głośnik bezprzewodowy, który pozwala przesyłać muzykę z takich urządzeń jak iPad, iPhone, iPod touch czy komputer z biblioteką iTunes za pośrednictwem technologii Apple AirPlay i sieci Wi-Fi.  Korzystając z rozwiązania SoundLink Air, użytkownik zachowuje pełną kontrolę nad urządzeniem zawierającym pliki muzyczne, może więc przeglądać strony internetowe, wysyłać wiadomości lub rozmawiać przez telefon, a jednocześnie cieszyć się dźwiękiem oferowanym przez kompaktowy system zgodny z technologią AirPlay.

System SoundLink Air cechuje się eleganckim wzornictwem, a zarazem ma zapewniać wyjątkową jakość dźwięku.  Jest wyposażony w zastrzeżoną technologię  waveguide firmy Bose, przetworniki neodymowe i technologię Bose cyfrowego przetwarzania sygnału, dzięki czemu generuje pełen detali dźwięk, który wypełnia pomieszczenie w pełnym zakresie częstotliwości niezależnie od poziomu głośności.  System ma odtwarzać muzykę w precyzyjny sposób — dźwięk jest czysty i naturalny, bez słyszalnych zniekształceń, czy przesadnego uwypuklenia poszczególnych częstotliwości.

Aby przyłączyć system SoundLink Air do domowej sieci Wi-Fi, wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą znajdującego się w zestawie kabla USB, a następnie wejść na stronę Bose.com/wifisetup i wykonać kilka prostych kroków.  Po zakończeniu konfiguracji w urządzeniu firmy Apple lub na komputerze z biblioteką plików iTunes (Mac lub PC) automatycznie pojawi się ikona AirPlay.  Jej kliknięcie pozwala na natychmiastowe uruchomienie przesyłania muzyki do systemu SoundLink Air.

Rozwiązanie SoundLink® Air udostępnia dwie opcje sterowania podstawowymi funkcjami: za pomocą urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS lub załączonego pilota na podczerwień.  Jest też wyposażone w gniazdo AUX-IN umożliwiające podłączanie innych urządzeń audio oraz opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania, który zapewnia użytkownikom większą swobodę.  System można odłączyć od zasilania, umieścić go w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi.

Wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2011 r. przenośny głośnik SoundLink zdobył uznanie na całym świecie, jako produkt zapewniający wysoką jakość dźwięku, mobilność i trwałość.  Nowa technologia sprawia, że mimo tej samej wielkości głośnik SoundLink Mobile II ma podnosić poprzeczkę postawioną przez jego pierwszą wersję, oferując zoptymalizowany, bardziej realistyczny i lepiej odtworzony dźwięk w pełnym zakresie.

Głośnik SoundLink® Mobile II jest wyposażony w nową zintegrowaną z głośnikiem osłonę – składaną na pół, skórzaną lub nylonową, która służy także jako stand urządzenia.  Aby nawiązać połączenie z głośnikiem, wystarczy rozwinąć osłonę i uruchomić połączenie Bluetooth ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem obsługującym tę technologię.  Dodatkowo sześć ostatnio używanych urządzeń Bluetooth zostaje zapisanych w pamięci urządzenia, co eliminuje konieczność ponownego parowania.  Transfer muzyki może odbywać się podczas wysyłania wiadomości SMS i e-mail lub podczas przeglądania stron internetowych.  Aby wyłączyć system, należy po prostu zamknąć osłonę.

System SoundLink Air jest dostępny w błyszczącej, czarnej obudowie z metalowym wykończeniem głośnika w cenie detalicznej 1499 PLN.  Opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania będzie sprzedawany oddzielnie za 499 PLN. Głośnik SoundLink Mobile II jest dostępny w standardowej, czarnej wersji z nylonową osłoną w kolorze ciemnoszarym w cenie 1299 PLN lub w wersji premium z chromowanym wykończeniem z ciemnobrązową osłoną ze skóry w cenie 1499 PLN.  Opcjonalne osłony nylonowe (w kolorze czerwonym lub niebieskim) i skórzane (w kolorze czarnym lub tan) można nabyć osobno w cenach odpowiednio 129 PLN i 199 PLN (wszystkie podane ceny to rekomendowane ceny detaliczne).

Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air i głośnik SoundLink Mobile II są dostępne od 13 września 2012 r. w salonach firmy Bose, u autoryzowanych dealerów oraz poprzez sklep online bose.pl.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku