Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

15/10/2012

Router NETGEAR Centria – centrum multimedialnego domu

Najnowsza linia routerów Centria to kolejnym krok firmy NETGEAR w kierunku budowy zaawansowanej technologicznie domowej sieci. NETGEAR Centria łączy w sobie trzy główne funkcjonalności – automatyczne tworzenie kopii zapasowych z PC oraz Mac, multimedialny serwer umożliwiający pobieranie plików z każdego urządzenia mającego dostęp do Internetu oraz wysokiej szybkości dwuzakresowy router WiFi.
Rozwiązanie dostępne jest w dwóch modelach. WNDR4700 posiada możliwość zainstalowania własnego dysku twardego, natomiast router WNDR4720 jest już wyposażony w wewnętrzny dysk twardy o pojemności 2TB. W razie potrzeby dysk można w prosty sposób wymienić na posiadający większą pojemność. Oba urządzenia posiadają dwa porty USB (SuperSpeed USB 3.0), poprzez które można podłączyć znacznie więcej pamięci. Czytnik kart SD zapewnia bardzo szybki dostęp do różnego rodzaju multimediów jak zdjęcia czy filmy.

Routery NETGEAR Centria posiadają funkcję ReadyShare, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych dla komputerów działających w systemie Windows oraz dla użytkowników Apple Time Machine. Dane mogą być archiwizowane na dyskach podłączonych do urządzenia za pomocą portów USB w sposób bezprzewodowy.

Oba modele osiągają prędkość do 450 + 450 Mbps, dzięki czemu zapewniają bezproblemowe oglądanie video w standardzie HD 3D, grę w trybie on-line czy jednoczesne ściąganie wielu plików. Dwa zakresy pracy WiFi 2,4 oraz 5 GHz gwarantują niezawodne połączenie, a dzięki dużej wydajności urządzenie pracuje stabilnie. Router posiada również panel kontrolny do monitorowania, i naprawy sieci domowej. Sprzedawany jest wraz z oprogramowaniem NETGEAR Genie.

Dostępna w obu routerach funkcja ReadySHARE umożliwia podłączenie do nich dowolnego urządzenia z USB, a co za tym idzie zapewnia odtwarzanie lub przeglądanie treści multimedialnych, drukowanie plików czy przesyłanie muzyki do dowolnego komputera, laptopa, iPada, iPhone’a czy na smartfon. Urządzenie umożliwia także kontrolę rodzicielską nad przeglądanymi stronami oraz oferuje dedykowany dostęp do sieci wybranym gościom z zachowaniem najwyższej ochrony bezpieczeństwa sieci WiFi.

Routery NETGEAR Centria dostępne są w cenie ok. 700 zł (WNDR4700) oraz 1050 zł (WNDR4720).


Komentarze

 1. Wojtas napisał(a):

  jak ze stabilnością tego urządzenia? testował już ktoś ?

 2. Eryk napisał(a):

  Według internautów urządzenie godne uwagi, trzeba chwile poczekać na pierwsze testy.

 3. Luckystrike napisał(a):

  Nie mogę się doczekać przetestowania wychodzi na to, że będzie dość przyjaznym i funkcjonalnym urządzonkiem

 4. London-er napisał(a):

  Czy dwa dni użytkowania kwalifikują się jako testy? ;P W każdym razie na chwilę obecną jestem z malucha zadowolony, ściągam jak oszalały i nie mogę go zapchać, chociaż próbuję ;]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku