Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/11/2012

NETGEAR: nowa generacja przełączników

W listopadzie pojawi się na polskim rynku nowa seria przełączników firmy NETGEAR – M5300. Urządzenia wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi, a przede wszystkim większą pamięcią operacyjną, wydajnością oraz szybkością. Seria M5300 ma być idealnym rozwiązaniem dla firm i organizacji wykorzystujących szkielet sieci w standardzie 10Gigabit Ethernet.

 

M5300 to najbardziej zaawansowana technologicznie linia przełączników dostępna w ofercie firmy NETGEAR, w pełni zarządzalnych, wyposażonych w dwie zatoki na moduły SFP+ oraz z możliwością instalacji kolejnych dwóch. Jako element szerszej infrastruktury sieciowej, NETGEAR M5300 zapewnia elastyczny dostęp do zwirtualizowanej części infrastruktury, środowisk LAN oraz rozwiązań stosowanych w budynkach komercyjnych. Dostępna w urządzeniach technologia Virtual Chassis pozwala na skalowanie całego środowiska sieciowego oraz redundancję.

Seria M5300 składa się z przełączników 24 i 48-gigabitowych oraz jednego modelu wyposażonego w 24 porty SFP. Urządzenia posiadają dwie wbudowane 10-gigabitowe zatoki z portami combo SFP+/10GBase-T. Wyposażono je również w dwie uzupełniające zatoki dla dodatkowych podłączeń 10Gb/s lub tworzenia lokalnego lub zdalnego stackingu. Wszystkie modele linii M5300 posiadają identyczne symbole jak poprzednie wersje w celu ułatwienia wdrażania i utrzymania. Część przełączników dostarczana jest z oprogramowaniem L2+ z możliwością odpłatnego odblokowania pełnej funkcjonalności L3.

Przełączniki NETGEAR M5300 objęte są dożywotnią gwarancją, a także zaawansowanym wsparciem technicznym.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku