Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/11/2012

Tablet Tracer OVO 2.0 – dwa rdzenie i 7”

Tracer wprowadził do sprzedaży nowy tablet – Tracer OVO 2.0. Model ten to przede wszystkim wydajny, dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066, pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, który wspomagany jest przez czterordzeniowy układ graficzny Mali 400 oraz 1 GB szybkiej pamięci DDR3.

 

Niewątpliwym plusem najnowszego tabletu Tracera jest również 7-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280×768 pikseli (proporcje 16:10). Konfiguracja ta ma być gwarancją doskonałej wydajności oraz wysokiego komfortu użytkowania.

Tracer OVO 2.0 do dyspozycji użytkowników oddaje także dwie wbudowane kamerki – frontową oraz tylną, które  wykorzystują matryce o rozdzielczościach wynoszących odpowiednio 1,3 oraz 2,0 megapiksele. Ponadto tablet wyposażony jest w 8 GB pamięci, czytnik kart micro SD oraz złącza USB (obsługa zewnętrznych modemów 3G), słuchawkowe i HDMI. Jako źródło zasilania Tracer OVO 2.0 służy bateria litowo-jonowa o pojemności 3700 mAh, która ma zapewnić do 6 godzin odtwarzania filmów lub 8 godzin słuchania muzyki oraz korzystania z internetu.

Tracer OVO 2.0, objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł brutto.

Przed końcem bieżącego roku do sprzedaży trafią kolejne nowe modele tabletów Tracer, m.in. dwurdzeniowy NEO 9.7 IPS 2.0 wyposażony w 16 GB pamięci oraz model wyposażony w zintegrowany modem 3G.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku