Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/11/2012

Tablet Tracer OVO 2.0 – dwa rdzenie i 7”

Tracer wprowadził do sprzedaży nowy tablet – Tracer OVO 2.0. Model ten to przede wszystkim wydajny, dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066, pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, który wspomagany jest przez czterordzeniowy układ graficzny Mali 400 oraz 1 GB szybkiej pamięci DDR3.

 

Niewątpliwym plusem najnowszego tabletu Tracera jest również 7-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280×768 pikseli (proporcje 16:10). Konfiguracja ta ma być gwarancją doskonałej wydajności oraz wysokiego komfortu użytkowania.

Tracer OVO 2.0 do dyspozycji użytkowników oddaje także dwie wbudowane kamerki – frontową oraz tylną, które  wykorzystują matryce o rozdzielczościach wynoszących odpowiednio 1,3 oraz 2,0 megapiksele. Ponadto tablet wyposażony jest w 8 GB pamięci, czytnik kart micro SD oraz złącza USB (obsługa zewnętrznych modemów 3G), słuchawkowe i HDMI. Jako źródło zasilania Tracer OVO 2.0 służy bateria litowo-jonowa o pojemności 3700 mAh, która ma zapewnić do 6 godzin odtwarzania filmów lub 8 godzin słuchania muzyki oraz korzystania z internetu.

Tracer OVO 2.0, objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł brutto.

Przed końcem bieżącego roku do sprzedaży trafią kolejne nowe modele tabletów Tracer, m.in. dwurdzeniowy NEO 9.7 IPS 2.0 wyposażony w 16 GB pamięci oraz model wyposażony w zintegrowany modem 3G.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku