Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/06/2014

Hopscotch – programowanie dla dzieci? Łatwe i przyjemne!

Hopscotch to niezwykła aplikacja na iPada ucząca dzieci programowania. Bohaterami są zabawne rysunkowe postacie, które dzięki młodym adeptom kodowania ożywają. Nauka odbywa się na zasadzie przesuwania i upuszczania bohaterów oraz przypisywania im konkretnych poleceń.

Dzięki Hopscotch nauka programowania dla każdego dziecka może stać się pełną zabawy przygodą. Dzieci programują zachowanie rysunkowych postaci każąc im wykonywać konkretne czynności. Wszystko odbywa się metodą “drag and drop”, jest niezwykle proste i intuicyjne. Dzieci mają do dyspozycji domyślny wachlarz akcji dla swoich bohaterów (np. idź na spacer, nadymaj się jak balon, zatańcz, podskocz…) oraz mogą tworzyć własne. Akcje można edytować, zmieniać wartości i parametry. Można tworzyć własne ciągi przyczynowo-skutkowe lub korzystać z wbudowanych (np. jeżeli małpa spotka ciatstko może podskoczyć, zacząć się trząść, zniknąć itp., itd.). Postaci wykonują także konkretne akcje pod wpływem obracania ipadem, potrząsania nim a nawet krzyczenia do niego.

Hopscotch

Hopscotch pozwala na tworzenie prostych gier, animacji i historyjek. Uczy rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i podstawowych zasad programowania. A także tego, że programowanie może być łatwe i przyjemne. Jeżeli ktoś ze swoją pociechą zetknął się z np. Scratchem, to Hopscotch na pewno mu się spodoba!

Hopscotch - Coding for kids 2014-06-18 11-40-47 2014-06-18 11-41-05

Ale po co uczyć dzieci programowania? Technologia jest wszechobecna w naszym codziennym życiu, szczególnie dla najmłodszych, dla których stanowi niejako środowisko naturalne. Warto więc pokazać im, jak ono funkcjonuje i jakie są jego fundamenty. Ucząc dzieci programowania przesuwamy środek ciężkości i sprawiamy, że są nie tylko konsumentami przygotowanych przez kogoś treści, ale same tworzą i są znacznie bardziej kreatywne. Autorzy aplikacji podają jeszcze jeden powód – większość atrakcyjnych zawodów w przyszłości będzie wymagała umiejętności programowania.

Hopscotch coding

Bez względu na pobudki, Hopscotch to naprawdę dobrze zaprojektowana aplikacja, która z pewnością przyniesie wam i waszym dzieciom znacznie więcej pożytku niż kolejna gra wideo.

Aplikacja jest tylko na iPada i póki co jest darmowa! Można ją pobrać z App Store , natomiast strona w internecie jest pod tym adresem.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku