Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/08/2014

Fotografia rodzinna – musisz być w stałym związku

Dla blisko połowy młodych Polaków (w wieku od 18 do 34 lat) spotkania rodzinne, organizowane w celu wykonania zdjęcia grupowego to podstawa tworzenia familijnej historii. Aby móc znaleźć się na pamiątkowej fotografii, poza więzami krwi, podstawą jest stały związek.

Śluby stanowią temat prawie jednej trzeciej (32%) wszystkich wykonywanych portretów rodzinnych. Co czwarty z nas jest skłonny zaprosić partnera do familijnego zdjęcia pod warunkiem, że para jest ze sobą ponad rok lub mieszka ze sobą na stałe, a dla 17% niezbędne są zaręczyny – wynik z badania przeprowadzonego przez firmę Nikon.

Fotografia rodzinna to dla młodych Polaków ważny element tworzenia i dokumentowania historii rodu – tak twierdzi 45% badanych w wieku od 18 do 34 lat. Jednocześnie prawie jedna trzecia (30%) przyznaje, że nie wykonuje takich zdjęć regularnie i chciałaby robić je częściej. Nie każdy może jednak dostąpić zaszczytu i znaleźć się na rodzinnym portrecie. Poza więzami krwi, podstawą jest stały związek. Śluby stanowią temat prawie jednej trzeciej (32%) wszystkich wykonywanych portretów rodzinnych, 25% z nas jest skłonnych zaprosić partnera do familijnego zdjęcia pod warunkiem, że para jest ze sobą ponad rok lub mieszka ze sobą na stałe, a dla 17% warunkiem koniecznym są zaręczyny. Tylko 6% badanych chciałoby mieć na rodzinnym zdjęciu swojego chłopaka lub dziewczynę, jednak blisko co piąty z nas (19%) schowałby zdjęcie rodzinne po rozpadzie swojego związku.

222222

Z badania firmy Nikon wynika, że najważniejszymi osobami na rodzinnych portretach są seniorzy rodu – tak uważa 44% ankietowanych. Wśród bohaterów familijnych fotografii pojawiają się również zwierzęta. Swojego pupila na zdjęciu umieszcza 8% badanych.

Za wykonanie rodzinnego portretu odpowiedzialne jest najczęściej najmłodsze pokolenie (18-34 lata), które robi 38% fotografii tego typu. Poszukując inspiracji w wyborze właściwej pozy do zdjęcia, europejskie rodziny chętnie wzorują się na rodach królewskich.

(RED/Nikon)


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku