Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/09/2014

Nowy iPhone zrewolucjonizuje płatności

Najnowsza generacja urządzeń Apple będzie mogła zastąpić wysłużony skórzany portfel. Posiadacze iPhone’ów zyskają możliwość płacenia zbliżeniowo – równie prosto jak kartą, ale nieporównanie bardziej bezpiecznie.

Apple od lat przyglądał się z boku rynkowi płatności, by teraz uderzyć z pełną siłą. Firma z Cupertino zastosowała podobną strategię wcześniej, kiedy przygotowywała odtwarzacz iPod. Gdy standard płatności zbliżeniowych okrzepł, Apple przystąpił do ataku, zawierając przymierze z organizacjami MasterCard, Visa i American Expresstłumaczy Michał Kisiel, analityk Bankier.pl.

Płatność iPhone’m będzie prosta. Użytkownik będzie musiał wgrać do niego swoją kartę płatniczą, a w sklepie wystarczy, że uruchomi aplikację mobilnego portfela, przyłoży palec do czytnika linii papilarnych w telefonie i zbliży urządzenie do terminala. W ten sposób płatności zbliżeniowe będą bezpieczniejsze, niż te dokonywane plastikową kartą.

Polska jest gotowa na płatności NFC

iPhone62Polacy poczekają na możliwość płacenia zbliżeniowego telefonem Apple. Firma zdecydowała się w pierwszej kolejności skoncentrować na rynku amerykańskim. Usługa Apple Pay, która będzie dostępna również dla posiadaczy zegarków Apple Watch, będzie zdobywać rynek w wolnym tempie – nie obsługują jej poprzednie generacje smartfonów z jabłkiem.

W Polsce sieć akceptacji płatności zbliżeniowych jest gotowa na taki produkt. Posiadacze telefonów z Androidem i Windows Phone mogą już zresztą korzystać z propozycji Orange i T-Mobile, dających zbliżone możliwości. Ponad połowa sklepów umożliwiających regulowanie zobowiązań kartami ma u nas odpowiednie terminale, w USA jest to zaledwie jedna piątakomentuje Michał Kisiel. Na razie jednak posiadacze iPhone’ów w Polsce muszą uzbroić się w cierpliwość.

iPhone to drogi telefon. Nie każdego stać na wydatek ok. 2,5 tys. zł. Polak za jedną przeciętną pensję kupi jednego iPhone’a i ewentualnie opłaci rachunek telefoniczny. Przeciętny Hiszpan kupi 3 telefony, a Niemiec aż 5. Dla nas iPhone to wciąż luksus. Dla obywateli z bogatszych państw to zwykły markowy telefonkomentuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

(RED/Bankier.pl)


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku