Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/10/2014

Mini kamera RE – HTC otwiera nowy rozdział w mobilnej fotografii i wideo

Dzięki niezwykłej ergonomii i minimalistycznemu projektowi mini kamera RE idealnie mieści się w dłoni. Za sprawą wbudowanego w uchwyt czujnika, który uruchamia kamerę w momencie  jej podniesienia, użytkownicy mają pewność, że szukając przycisku zasilania już nie przegapią odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia albo nakręcenia wideo. Przycisk ten po prostu nie będzie potrzebny.

re2re3Cechą charakterystyczną urządzenia jest duży i wygodny w użyciu przycisk migawki, który po jednokrotnym naciśnięciu robi zdjęcie, a po przytrzymaniu go chwilę dłużej rozpoczyna filmowanie. Kamera RE wyposażona jest w matrycę o wysokiej rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, które dają możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p). RE rozwija także kreatywność dzięki łatwym w użyciu opcjom nagrywania w trybie przyspieszonym i spowolnionym. Urządzenie jest w pełni wodoodporne co oznacza, że bez konieczności stosowania dodatkowych obudów i zabezpieczeń można robić zdjęcia także pod wodą.

Dzięki dedykowanej aplikacji RE współpracuje ze smartfonem. Urządzenie synchronizuje zdjęcia, filmy i nagrania time-lapse przez Wi-Fi. Aplikacja jest dostępna na platformę Android i iOS. Warto podkreślić, że użytkownicy nie muszą już edytować ani synchronizować danych z komputerem, bo aplikacja sama zapisuje materiały na telefonie lub w chmurze. Co istotne, całym urządzeniem można sterować w sposób zdalny, poprzez aplikację, dzięki czemu łatwo będzie można przekształcić smartfon w zdalny wizjer aparatu.

Kamera RE będzie dostępna od 22 października w sklepach Best Buy w Stanach Zjednoczonych i online na recamera.com. Koszt 199,99 USD.

(RED/HTC)

 


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku