Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/10/2014

Mini kamera RE – HTC otwiera nowy rozdział w mobilnej fotografii i wideo

Dzięki niezwykłej ergonomii i minimalistycznemu projektowi mini kamera RE idealnie mieści się w dłoni. Za sprawą wbudowanego w uchwyt czujnika, który uruchamia kamerę w momencie  jej podniesienia, użytkownicy mają pewność, że szukając przycisku zasilania już nie przegapią odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia albo nakręcenia wideo. Przycisk ten po prostu nie będzie potrzebny.

re2re3Cechą charakterystyczną urządzenia jest duży i wygodny w użyciu przycisk migawki, który po jednokrotnym naciśnięciu robi zdjęcie, a po przytrzymaniu go chwilę dłużej rozpoczyna filmowanie. Kamera RE wyposażona jest w matrycę o wysokiej rozdzielczości 16 megapikseli i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, które dają możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p). RE rozwija także kreatywność dzięki łatwym w użyciu opcjom nagrywania w trybie przyspieszonym i spowolnionym. Urządzenie jest w pełni wodoodporne co oznacza, że bez konieczności stosowania dodatkowych obudów i zabezpieczeń można robić zdjęcia także pod wodą.

Dzięki dedykowanej aplikacji RE współpracuje ze smartfonem. Urządzenie synchronizuje zdjęcia, filmy i nagrania time-lapse przez Wi-Fi. Aplikacja jest dostępna na platformę Android i iOS. Warto podkreślić, że użytkownicy nie muszą już edytować ani synchronizować danych z komputerem, bo aplikacja sama zapisuje materiały na telefonie lub w chmurze. Co istotne, całym urządzeniem można sterować w sposób zdalny, poprzez aplikację, dzięki czemu łatwo będzie można przekształcić smartfon w zdalny wizjer aparatu.

Kamera RE będzie dostępna od 22 października w sklepach Best Buy w Stanach Zjednoczonych i online na recamera.com. Koszt 199,99 USD.

(RED/HTC)

 


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku