Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/12/2014

GIGABYTE poszerza rodzinę kart Super Overclock o GTX 470 SOC

GIGABYTE zaprezentowała najmłodszego członka rodziny Super Overclock – GV-N470SO-13I (GTX 470 SOC). Zaprojektowana specjalnie do gier i podkręcania, karta GV-N470SO-13I Super Overclock, wyposażona jest w rdzeń graficzny NVIDIA GeForce GTX 470 wyprodukowany w 40-nanometrowym procesie technologicznym.

Karta wspiera obsługę pamięci GDDR5, wyposażona jest również w najnowsze technologie DirectX 11 i NVIDIA PhysX oraz umożliwia płynną rozgrywkę w najwyższych rozdzielczościach. GV-N470SO-13I to także chłodzenie WINDFORCE 3X, 14-fazowe zasilanie, program OC Guru i zewnętrzne punkty pomiaru napięć.

GV-N470SO-13I wyposażono w system chłodzenia WINDFORCE 3X, na który składają się trzy bardzo ciche wentylatory, których szybkość obrotów jest sterowane przez PWM. Pochylenie wentylatorów względem siebie powoduje zmniejszenie turbulentnego ruchu powietrza między nimi. Dodatkową zaletą układu chłodzenia jest zastosowanie przewodów cieplnych. Jednym z podstawowych elementów tych przewodów są kapilary (bardzo cienkie rurki), w których płyn opada na ich dno, gdzie jest podgrzewany i zmienia stan skupienia na gazowy. Następnie wędruje ku górze, gdzie jest ochładzany, znów staje się cieczą i proces chłodzenia powtarza się. Zastosowanie zjawiska kondensacji i parowania zdecydowanie poprawia możliwości i jakość chłodzenia. Cały proces wspomagany jest dodatkowo przez trzy miedziane ciepłowody.

Karta GV-N470SO-13I zbudowana jest w typowym rozmiarze ATX. Udało się zmieścić na niej aż 14 faz zasilania – 12 dla rdzenia graficznego i 2 dla pamięci, przy czym referencyjny model 470 ma tylko 5 faz! Poza tym – na karcie zainstalowano 12 diod LED, które informują o stopniu wykorzystania poszczególnych faz, wspomagając monitorowanie zapotrzebowania na prąd.

Stosowane przez GIGABYTE selekcjonowanie najwydajniejszych egzemplarzy procesorów graficznych GPU Gauntlet Sorting, jest kluczem do znalezienia najlepszego procesora, który może znaleźć się w rodzinie Super Overclock. Następnie wybrane układy muszą przejść serię rygorystycznych testów. Ten unikatowy proces zapewnia zwiększenie możliwości przetaktowania o przynajmniej 10% do 30%. Ponadto, zoptymalizowana wydajność cieplna zmniejsza temperatury o 5% do 10%. Dzięki GPU Gauntlet™ Sorting, karty graficzne GIGABYTE serii SOC gwarantują większe możliwości overclockingu.

Ultra Durable VGA+

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Dzięki Ultra Durable VGA+, karty Super Overclock osiągają najwyższą wydajność w testach wydajnościowych. Główną nowością w technologii VGA+ jest zastosowanie nowych elementów półprzewodnikowych zwanych Proadlizer®. Dodatkową zaletą opisywanej karty jest zastosowanie, aż pięciu Proadlizer’ów firmy NEC (konkurencyjne konstrukcje dostępne obecnie na rynku wykorzystują w większości zaledwie jeden Proadlizer).

Proadlizer jest rozwinięciem technologii kondensatorów polimerowych i łączy w sobie funkcje wcześniej spełniane przez wiele różnych kondensatorów. W efekcie wykorzystanie Proadlizer® zapewnia pięciokrotnie większą pojemność elektryczną, nadzwyczajnie niski poziom zakłóceń oraz możliwość szybkiego ładowania i rozładowywania obwodów elektrycznych, co znakomicie wspomaga możliwości overclockingu. Proadlizer® przekazują bardziej stabilny prąd nawet podczas dużego obciążenia.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

OC Guru – Tuner karty graficznej

GIGABYTE z dumą prezentuje oprogramowanie będące najlepszym połączeniem overclockingu z poziomu zarówno programowego jak i sprzętowego – OC Guru. W najnowszej wersji posiada 3 profile: OC (tryb do overclockingu), GAMING (do gier) oraz GREEN (oszczędzanie energii). Dzięki jego zastosowaniu możemy regulować parametry pracy rdzenia graficznego, pamięci, napięcia czy prędkości wentylatora.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Punkt pomiaru napięć

Wyprowadzenie punktów pomiarowych na laminat karty umożliwia łatwy pomiar i monitorowanie napięcia w czasie podkręcania. W połączeniu z dołączonym oprogramowaniem jest to niezwykle przydatne rozwiązanie dla miłośników OC.

Rodzina kart Super Overclock to karty HD 5870, HD 5770, GTX470 i nadchodzący GTX460.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku