Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/02/2015

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

GALAXY Tab Active to 8-calowy tablet do zadań specjalnych. Jest to pierwszy tablet firmy Samsung stworzony dla profesjonalistów m.in. architektów, inżynierów, instalatorów oraz kierowników budów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym funkcjom i praktycznej, odpornej obudowie ma on na celu pomagać profesjonalistom stawiać czoła codziennym wyzwaniom stojącym na placu budowy.

Antywstrząsowa, wzmacniania i gumowana obudowa Anti-shock sprawia, że tablet jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Jego odporność na wodę i kurz jest zgodna z certyfikatem IP67. Ponadto urządzenie może pracować w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dzięki temu można bez obaw zabierać je bezpośrednio w teren, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zagrożeń czyhających w miejscu pracy.

Rysik „C-Pen” został zainstalowany w górnej części obudowy ochronnej GALAXY Tab Active. Umożliwia on specjalistom, którzy często noszą rękawice korzystanie z tabletu bez konieczności dotykania ekranu palcem. Dodatkowo antyrefleksyjny wyświetlacz pozwala bez problemu używać tabletu nawet przy pełnym nasłonecznieniu terenu.

Tablet posiada baterię o wydłużonej żywotności, wytrzymującą od 8 do 11 godzin, zapewniając pracownikom korzystanie z możliwości ciągłego użytkowania sprzętu. Wyjmowana bateria umożliwia szybką i łatwą wymianę na nową w każdej sytuacji, likwidując potrzebę poszukiwania kontaktu do podpięcia ładowarki. Wbudowane złącze do ładowania POGO pin zapobiega uszkodzeniu wejścia micro-USB i umożliwia ładowanie kilku urządzeń po powrocie z terenu.

Aparat 3,1 MP wyposażony w auto focus umożliwia wykonywanie zdjęć do dokumentacji, projektów, czy raportowania problemów i usterek. Dodatkowo z łatwością skanuje kody kreskowe, a technologia NFC skraca czas komunikacji i zarządzania procesami w pracy. Te cechy pomagają zwiększyć wydajność, na przykład w przypadku pracowników odpowiedzialnych za transport materiałów i ogólną logistykę, którzy dzięki GALAXY Tab Active mogą bez problemów łączyć się z szefami zmiany odpowiedzialnymi za wysyłkę lub odbiór materiałów i narzędzi.

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

(RED/Samsung)


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku