Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/02/2015

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

GALAXY Tab Active to 8-calowy tablet do zadań specjalnych. Jest to pierwszy tablet firmy Samsung stworzony dla profesjonalistów m.in. architektów, inżynierów, instalatorów oraz kierowników budów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym funkcjom i praktycznej, odpornej obudowie ma on na celu pomagać profesjonalistom stawiać czoła codziennym wyzwaniom stojącym na placu budowy.

Antywstrząsowa, wzmacniania i gumowana obudowa Anti-shock sprawia, że tablet jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Jego odporność na wodę i kurz jest zgodna z certyfikatem IP67. Ponadto urządzenie może pracować w temperaturach od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dzięki temu można bez obaw zabierać je bezpośrednio w teren, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zagrożeń czyhających w miejscu pracy.

Rysik „C-Pen” został zainstalowany w górnej części obudowy ochronnej GALAXY Tab Active. Umożliwia on specjalistom, którzy często noszą rękawice korzystanie z tabletu bez konieczności dotykania ekranu palcem. Dodatkowo antyrefleksyjny wyświetlacz pozwala bez problemu używać tabletu nawet przy pełnym nasłonecznieniu terenu.

Tablet posiada baterię o wydłużonej żywotności, wytrzymującą od 8 do 11 godzin, zapewniając pracownikom korzystanie z możliwości ciągłego użytkowania sprzętu. Wyjmowana bateria umożliwia szybką i łatwą wymianę na nową w każdej sytuacji, likwidując potrzebę poszukiwania kontaktu do podpięcia ładowarki. Wbudowane złącze do ładowania POGO pin zapobiega uszkodzeniu wejścia micro-USB i umożliwia ładowanie kilku urządzeń po powrocie z terenu.

Aparat 3,1 MP wyposażony w auto focus umożliwia wykonywanie zdjęć do dokumentacji, projektów, czy raportowania problemów i usterek. Dodatkowo z łatwością skanuje kody kreskowe, a technologia NFC skraca czas komunikacji i zarządzania procesami w pracy. Te cechy pomagają zwiększyć wydajność, na przykład w przypadku pracowników odpowiedzialnych za transport materiałów i ogólną logistykę, którzy dzięki GALAXY Tab Active mogą bez problemów łączyć się z szefami zmiany odpowiedzialnymi za wysyłkę lub odbiór materiałów i narzędzi.

Samsung GALAXY Tab Active dla budowlańców

(RED/Samsung)


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku