Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/03/2015

Day One – rewelacyjna aplikacja, którą musisz poznać!

Jeżeli jesteś użytkownikiem jakiegokolwiek sprzętu ze znaczkiem nadgryzionego jabłka – komputera Mac, iPhone’a czy iPada – powinieneś poznać Day One. Oczywiście jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś!

Day One to fantastyczna aplikacja, która nadaje zupełnie nowy charakter czynności kojarzącej się większości z was z pensjonarkami ukradkiem ślęczącymi nad swoimi pamiętnikami. To w dużej mierze za sprawą tej aplikacji prowadzenie dziennika stało się znowu modne. I bardzo dobrze, bo jak donoszą różne badania, regularne zapisywanie swoich przemyśleń ma same plusy: pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, rozwija kreatywność i pewność siebie, a do tego pozwala zachowywać w pamięci cenne chwile!

Day One app

Day One to program umożliwiający prowadzenie swojego prywatnego dziennika. Możesz robić zdjęcia, które następnie opisujesz mniej lub bardziej obszerną notatką. Albo odwrotnie, swoje zapiski i przemyślenia wzbogacasz zdjęciem. Wszystko jest doskonale skategoryzowane i uporządkowane. Notatki możesz przeglądać według dat, dowolnie tworzonych tagów czy miejsc w których powstały. Day One to aplikacja, która pozwala prowadzić wiele różnych dzienników w jednym miejscu. Mogą to być notatki z podróży, zapiski intymnych przemyśleń i codziennych wydarzeń, kroniki zmagań z dietą, siłownią i czym tak jeszcze, albo po prostu uchwycone migawki wspólnych chwil z najbliższymi osobami.

Nie musisz wszystkiego zapamiętać, aplikacja zrobi to za ciebie!

Day One zapisuje całkiem sporo informacji. Przeglądając zdjęcia sprzed jakiegoś czasu będziesz wiedział kiedy dokładnie zostało zrobione, gdzie, a nawet jaka była wtedy pogoda i ile kroków tego dnia zrobiłeś. Zapamiętasz to wszystko? Raczej nie.

Day One app

Aplikacja ma szereg dodatkowych funkcji, które znacznie uprzyjemniają korzystanie z niej. Błyskawicznie synchronizuje się między pozostałymi urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem – jak już wspomnieliśmy jest dostępna na wszystkie sprzęty z OS X i iOS – za pomocą chmury iCloud lub np. Dropboxa, wspiera składnie Markdown i zapewnia prywatność – dostęp do niej wymaga wpisania za każdym razem hasła, co uchroni nas przed niepowołanymi „oczami”.

Day One app

Day One ma jeszcze jedną, niezwykle użyteczną cechę. Wybrane wpisy można eksportować do pdf. Po co? Wyobraź sobie, że jesteś na egzotycznych wakacjach, a relację z nich zapisujesz w aplikacji za pomocą zdjęć i notatek. Możesz oczywiście dzielić się przeżyciami z najbliższymi na bieżąco (choć nie zawsze przecież jest wi-fi, a ceny transferu danych w roamingu nadal są zabójcze!), ale możesz też potem wysłać im zgrabnego pdf ze zdjęciami, notatkami, informacją w jakim dniu i przy jakiej pogodzie powstały. Oczywiście to ty decydujesz które z nich chcesz udostępnić.

Rób zdjęcia swoim dzieciom, szczególnie gdy dorastają!

Dzieci dorastają bardzo, bardzo szybko. Wie to każdy rodzic. W momencie robienia zdjęcia i dodawania do niego krótkiej, czasami nawet jednozdaniowej notatki, nie zawsze mamy wrażenie, że to jakaś szczególna chwila. Ot, fotka z rodzinnego albumu jakich wiele. Ale za kilka lat, te fotki wraz pospiesznie wpisywanymi komentarzami, będą dla was bezcenne. Uwierzcie na słowo. Choćby tylko dlatego warto używać Day One.

30 dniowe wyzwanie dla niezdecydowanych

Jeżeli nie jesteś przekonany do idei prowadzenia dziennika albo boisz się, że zabraknie ci konsekwencji, to spróbuj przez miesiąc, każdego dnia robić jedną notatkę. Może być krótka, ze zdjęciem lub bez, poświęcona konkretnemu tematowi lub przeciwnie, z niczym konkretnym nie związana. Przez 30 dni codziennie. Day One ma jeszcze jedna przydatną cechę: Reminder. Możesz ustawić godzinę o której aplikacja będzie przypominała ci o dodaniu notki. A po 30 dniach pewnie nie będziesz chciał przestać!

Aplikacja Day Ona jest dostępna na iOS i Mac OS X.

(WL)


Rowerzyści na start

Licznik Edge 520 Plus marki Garmin został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu. […]

Z jakich mediów społecznościowych korzystają liderzy?

97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego. Wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 200 polskich menedżerów i dyrektorów pokazują, że prawie każdy polski lider ma profil […]

Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Techcity na Facebooku