Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/05/2015

Coffeestrap – ucz się języków za darmo, rozmawiając z innymi

Pomysłów i metod na naukę języków obcych jest niemal tyle, co uczących. Ale jedno jest pewne, nic nie zastąpi kontaktu z żywym językiem i konwersacji z prawdziwymi ludźmi. I właśnie to zapewni Ci Coffeestrap, nowy projekt umożliwiający nawiązanie kontaktu z osobami z całego świata i rozmowę w wybranym języku. W dodatku za darmo.

Idea

Założenie jest bajecznie proste. Znajdź osoby, które mówią w języku którego chcesz się nauczyć, nawiąż z nimi kontakt i rozmawiaj. Ty z kolei możesz zrewanżować się tym samym i pomóc komuś w szlifowaniu języka którym płynnie się posługujesz. Bez gramatyki i nudnych ćwiczeń, czysta konwersacja o sprawach i tematach o których Ty i Twój rozmówca (rozmówcy) chcecie rozmawiać. To nie tylko możliwość nauczenia się języka bądź jego udoskonalenie, to także możliwość poznania nowych osób i nowych kultur.

Oczywiście nie jest to rewolucyjna idea, podobne narzędzia są już dostępne, ale Coffeestrap imponuje świeżością, ładnym interfejsem, prostotą w użyciu, no i tym, że jak deklarują twórcy „jest i będzie za darmo”.

CoffeeStrap_1

Jak to działa?

Wejdź na stronę Coffeestrapwww.coffeestrap.com – i zarejestruj się używając maila bądź swojego konta na Facebooku. Zaznacz jaki język znasz oraz jakiego chcesz się uczyć. I to wszystko. System sam wskaże Ci listę osób, których szukasz, a Ty możesz wybrać spośród nich. Prawda, że proste?

Wszystko odbywa się oczywiście w trybie rzeczywistym, w końcu jest to prawdziwa konwersacja. Twórcy zadbali również o aplikację mobilną i synchronizację między urządzeniami. Duży plus. Niestety póki co jest tylko wersja na Androida, użytkownicy iOS muszą poczekać.

CoffeeStrap_2

Wrażenia ogólne

Coffeestrap jest bardzo intuicyjne i proste, a jednocześnie bardzo ładnie zaprojektowane. To ten rodzaj stron i aplikacji z których korzysta się z dużą przyjemnością. Coffeestrap skupia się na najważniejszej rzeczy, czyli na umożliwieniu użytkownikom kontaktu i prowadzenia konwersacji w taki sposób, by wszystkie dodatkowe funkcje nie przesłoniły tej najważniejszej – rozmowy. Coffeestrap jest rozwiązaniem darmowym!

Na koniec łyżka dziegciu w tej beczce miodu ;) Lista języków, szczególnie gdy wybieramy język który znamy, jest ograniczona, nie ma np. polskiego. Poza tym aplikacja mobilna została przygotowana tylko dla posiadaczy Androida. Ale jest to projekt nowy, któremu trzeba dać szansę i trochę czasu.

Coffeestrap – www.coffeestrap.com

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku