Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/05/2015

Kruger&Matz EAGLE975 – niezły polski tablet

Polska marka Kruger&Matz znana na rynku z urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio postanowiła odświeżyć serię tabletów o przekątnej 9.7”. Wczoraj zadebiutował EAGLE975 – całkiem nowy produkt.

EAGLE975 to pierwszy w ofercie Kruger&Matz tablet oparty o czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3736F taktowany zegarem do 2,16 GHz i wspomagany przez układ Intel HD Graphics. Płynną pracę urządzenia wspiera 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą karty pamięci. Nowy tablet od Kruger&Matz pracuje w oparciu o system Android 4.4 KitKat.

Ekran 9.7” posiada rozdzielczość 2048x1536px. Obudowa tabletu skrywa też slot na kartę SIM, dzięki któremu można korzystać z Internetu bez podłączania dodatkowych modemów zewnętrznych. Dzięki przedniej kamerze 2Mpix, można rozmawiać ze znajomymi na czatach video. Za pomocą wyjścia miniHDMI tablet można połączyć z telewizorem, by na dużym ekranie cieszyć się ulubionymi filmami lub grami, a Bluetooth 4.0 umożliwi bezprzewodowe łączenie z urządzeniami zewnętrznymi i szybkie przesyłanie danych. EAGLE975 posiada też wbudowany odbiornik GPS, dzięki któremu można łatwo określić poszukiwaną lokalizację.

Tablet Kruger&Matz EAGLE975

Tablet EAGLE975 jest bardziej smukły i poręczny, niż dostępne na rynku dużo droższe urządzenia, charakteryzujące się równie dobrym wyświetlaczem. Aluminiowa obudowa w kolorze białym, podkreśla elegancki styl urządzenia. Dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca w torbie czy plecaku, za to dzięki baterii o pojemności 8000 mAh gwarantuje wiele godzin nieprzerwanej pracy. Cena detaliczna tabletu: 749 zł.

(RED)


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku