Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/05/2015

Sprawny system IT to gwarancja skuteczności przedsiębiorstwa

Sprawny system IT jest podstawą kontroli przepływu informacji w przedsiębiorstwie. Wspiera planowanie i optymalizację wszystkich procesów, dlatego jest jednym z elementów, na którym firma nie powinna oszczędzać. Z biegiem czasu i rozwojem firmy potrzebne będą bardziej skomplikowane funkcje oraz analizy, dlatego warto wybrać system z możliwością indywidualnego modyfikowania.

Jak wybrać i czym się kierować przy wyborze
Przy wybieraniu systemu ERP, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają na optymalizację procesów w firmie. Przede wszystkim będzie to efektywne zarządzanie zamówieniami i planowaniem produkcji. Równie ważna będzie analiza procesów biznesowych czy monitorowanie, przesyłanie oraz śledzenie przepływu informacji wewnątrz organizacji. W przypadku dostawców logistycznych, te typowe biznesowe korzyści nie są jednak wystarczające, by usprawnić przebieg zadań od momentu zamówienia do załadunku przesyłki. Tutaj usługodawca będzie chciał również mieć nadzór nad stanem magazynowym zasobów czy ograniczeniach i przestojach linii produkcyjnych, kosztów utrzymania zapasów, kosztów produkcji oraz błędów w rejestrach danych. Dlatego istotne jest by wybrany system IT miał możliwość komplementarnego uzupełnienia wybranych wcześniej funkcji.

Sprawny system IT to gwarancja skuteczności przedsiębiorstwa

Firmy logistyczne wybierają różne systemy, począwszy od rozwiązań dedykowanych bądź autorskich. Specyfika oferowanych usług, wymaga modułów takich jak, kontrolowanie i nadzorowanie ruchu taboru (GPS) oraz przesyłek (ang. Track & Trace), które umożliwią śledzenie przesyłki i natychmiastowe uzyskanie informacji o jej statusie.komentuje Sławomir Woźniak, Dyrektor Sprzedaży SOOT.pl. Przydatna jest również wiedza o innych oddziałach terenowych, dlatego dobrym wyjściem jest intranet, gdzie może znajdować się opis procedur czy zasad dotyczących niestandardowej obsługi klientów.

System szyty na miarę
Ze względu na specyfikę branży TSL, często systemy ERP typowo biznesowe, wspierane są przez inne, które posiadają logistyczne moduły. Mogą one usprawniać procesy zbierania i składania ofert czy dokumentów ułatwiając tworzenie własnych baz danych oraz archiwizowania dokumentacji. Firmy logistyczne inwestują w systemy, które pomogą im spełniać oczekiwania klientów. Poza ceną, to szybkość wykonania usługi jest dla większości najważniejsza. Dlatego sprawne rozwiązania systemowe, których funkcjonalność skupiona jest w jednym interfejsie programu, niosą dla przedsiębiorstwa największe korzyści.

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku