Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/06/2015

Kraków: decydujące starcie robotów w konkursie Diversity 2015

11-12 czerwca 2015 r. odbędzie się Wielki Finał Konkursu Diversity 2015, podczas którego rozegra się starcie zaprogramowanych przez licealistów robotów Mini Sumo. Gala finałowa imprezy to 12 czerwca w godz. 10:00 – 13:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.

To już XIV Wielki Finał Konkursu Diversity zorganizowanego przez Motorola Solutions dla uczniów szkół średnich z całej Polski. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać dwa zadania algorytmiczne, zaprojektować wygląd robota Mini-Sumo oraz zaprogramować go do walki. Następnie już wybrani zawodnicy przygotowali filmy prezentujące swój zespół, a także otrzymali robota by jak najlepiej przygotować go do walki. Ostatecznie w wielkim finale zmierzy się ze sobą 16 najlepszych mieszanych drużyn młodych programistów z całej Polski.

robot

Głównym celem Diversity jest zainteresowanie uczniów, a w szczególności, dziewcząt naukami ścisłymi oraz zachęcanie ich do wybierania studiów związanych z technologiami informatycznymi. Konkurs ma także za zadanie promowanie współpracy w mieszanych zespołach projektowych, dlatego w składzie każdego zespołu biorącego w nim udział znajduje się przynajmniej dwie dziewczynki. – Z naszego doświadczenia wynika, że współpraca w mieszanych teamach jest bardziej efektywna, a różnorodność w zespole wpływa pozytywnie na atmosferę w pracy – mówi Jan Mitkowski, starszy inżynier oprogramowania Motorola Solutions, koordynator konkursu Diversity i dodaje: poprzez konkurs chcemy także pokazać, że płeć nie ma znaczenia, a dziewczynki mogą być równie dobre w programowaniu i zawodzie informatyka jak chłopcy.

W trzynastu zorganizowanych do tej pory przez Motorola Solutions edycjach konkursu Diversity wzięło udział blisko 9000 uczestników z ponad 1000 szkół z całej Polski.

Harmonogram:
Piątek, 12.06.2015 r.
Finałowe rozgrywki:
Miejsce: Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6
Sale nr 0160, 0162, 0164, 016
Godz. 10:00 do 12:00/13:00
Ceremonia Rozdania Nagród
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UJ
Aula 0089
Godz.: 12:30- 16:00

(RED)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku