Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/06/2015

Kraków: decydujące starcie robotów w konkursie Diversity 2015

11-12 czerwca 2015 r. odbędzie się Wielki Finał Konkursu Diversity 2015, podczas którego rozegra się starcie zaprogramowanych przez licealistów robotów Mini Sumo. Gala finałowa imprezy to 12 czerwca w godz. 10:00 – 13:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.

To już XIV Wielki Finał Konkursu Diversity zorganizowanego przez Motorola Solutions dla uczniów szkół średnich z całej Polski. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać dwa zadania algorytmiczne, zaprojektować wygląd robota Mini-Sumo oraz zaprogramować go do walki. Następnie już wybrani zawodnicy przygotowali filmy prezentujące swój zespół, a także otrzymali robota by jak najlepiej przygotować go do walki. Ostatecznie w wielkim finale zmierzy się ze sobą 16 najlepszych mieszanych drużyn młodych programistów z całej Polski.

robot

Głównym celem Diversity jest zainteresowanie uczniów, a w szczególności, dziewcząt naukami ścisłymi oraz zachęcanie ich do wybierania studiów związanych z technologiami informatycznymi. Konkurs ma także za zadanie promowanie współpracy w mieszanych zespołach projektowych, dlatego w składzie każdego zespołu biorącego w nim udział znajduje się przynajmniej dwie dziewczynki. – Z naszego doświadczenia wynika, że współpraca w mieszanych teamach jest bardziej efektywna, a różnorodność w zespole wpływa pozytywnie na atmosferę w pracy – mówi Jan Mitkowski, starszy inżynier oprogramowania Motorola Solutions, koordynator konkursu Diversity i dodaje: poprzez konkurs chcemy także pokazać, że płeć nie ma znaczenia, a dziewczynki mogą być równie dobre w programowaniu i zawodzie informatyka jak chłopcy.

W trzynastu zorganizowanych do tej pory przez Motorola Solutions edycjach konkursu Diversity wzięło udział blisko 9000 uczestników z ponad 1000 szkół z całej Polski.

Harmonogram:
Piątek, 12.06.2015 r.
Finałowe rozgrywki:
Miejsce: Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6
Sale nr 0160, 0162, 0164, 016
Godz. 10:00 do 12:00/13:00
Ceremonia Rozdania Nagród
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UJ
Aula 0089
Godz.: 12:30- 16:00

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku