Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/08/2015

Cyclo 200 – nowe urządzenie od Mio dla rowerzystów

Model Mio Cyclo 200 powstał z myślą o szerokim gronie rowerzystów jeżdżących rekreacyjnie, poszukujących licznika rowerowego i nawigacji. Model wyposażono w mapy OSM i nie zabrakło w nim funkcji Surprise Me. W Polsce produkt jest już dostępny, a jego proponowana cena to 699 zł.

Najnowsze urządzenie Mio, które zadebiutowało na targach Eurobike 2015, będzie stanowić model bazowy dla rodziny nawigacji Cyclo. Ta wersja komputera rowerowego od Mio ma być towarzyszem podróży, który pozwoli na łatwe poruszanie się po ścieżkach rowerowych i atrakcyjnych trasach. Na 3,5” ekranie dotykowym umieszczono sześć dużych, wyraźnych przycisków menu głównego, aby urządzenie można było obsłużyć szybko i łatwo, w każdych warunkach.

Mapy, nawigacja
Mio Cyclo 200 jest sprzedawane z preinstalowanymi mapami OpenStreetMaps, a nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. To sprawia, że dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 200 i ich aktualizacja, to jeden z najlepszych aktualnie tego typu systemów na rynku. Dla użytkowników oznacza to wysoką jakość aktualizacji i poprawę dokładności map OSM. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 200 jest tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż.

Mio Cyclo 200

Surprise Me
Oprócz preinstalowanych map OpenStreetMaps i wbudowanej funkcji nawigacji Mio Cyclo 200 oferuje także funkcję Surprise Me. Pozwala ona na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub ile czasu można poświęcić na przejażdżkę. Po wprowadzeniu potrzebnych informacji Mio Cyclo zaproponuje trzy trasy zaczynające się z miejsca, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik. Użytkownik może spojrzeć na szczegółowe dane każdej propozycji i sprawdzić takie informacje jak maksymalne nachylenie na trasie, czy łączny dystans pod górę, a następnie świadomie podjąć decyzję, którą trasę wybiera. Dzięki preinstalowanym mapom z tych funkcji można korzystać od razu po rozpakowaniu urządzenia.

Aplikacja na komputery osobiste
Za pomocą aplikacji instalowanej na komputerach osobistych, typu PC lub Mac, można zarządzać posiadanym Mio Cyclo oraz wszystkimi zebranymi danymi. Aplikacja pozwala między innymi na przeglądanie historii podróży, a także wgrywanie tras przejazdu do serwisu MioShare, by podzielić się doświadczeniami ze znajomymi. Za pomocą tego narzędzia można także szukać nowych tras i planować własne. Pobieranie i wgrywanie do Mio Cyclo 200 przygotowanych w aplikacji tras przejazdu jest proste, wystarczy pobrać plik o rozszerzeniu GPX i wgrać go do urządzenia.

Mio Cyclo 200

Co więcej w Mio Cyclo 200
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Cyclo 200 zostało wyposażone w funkcję Gdzie jestem. Za jej pomocą można w każdej chwili sprawdzić aktualne, dokładne położenie geograficzne. W razie potrzeby ta funkcja poda najbliższy adres, a także współrzędne GPS.

(RED)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku