Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/08/2015

Legenda polskiego zegarmistrzostwa ze statuetką Stevie Awards

Legendarny polski zegarek Błonie, który po 45 latach nieobecności wrócił na rynek, zdobył nagrodę na prestiżowym międzynarodowym konkursie Stevie International Business Awards. Marka otrzymała srebrną statuetkę w kategorii Startup Roku (Consumer Products Industries).

Za marką Błonie stoi ogromna tradycja i sentyment wielu Polaków, dlatego każda nagroda jest jednocześnie hołdem dla historii naszego kraju i rodzimego przemysłuprzyznają Michał Dunin i Maciek Maślak, właściciele marki Błonie.

International Business Awards to dowód uznania za osiągnięcia i pozytywne wpływy światowych organizacji i profesjonalistów. W tym roku konkurencja była duża. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 3 700 projektów z 60 krajów. Nagrody przyznało jury składające się z przeszło 200 profesjonalistów z całego świata, którzy oceniali zgłoszenia od maja do sierpnia br. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się 23 października w Toronto.

Nowy model odświeżonej marki Błonie – pierwszy po 45 latach – ukazał się w 2014 roku w limitowanej i numerowanej serii liczącej 500 sztuk. Premiera zegarka w całości zaprojektowanego w Polsce, inspirowanego m.in. produkowanym w latach 60. ubiegłego wieku modelem Zodiak, została niezwykle ciepło przyjęta przez polskich fanów zegarmistrzostwa. W ciągu pierwszego miesiąca sprzedanych zostało 121 zegarków First Edition.

zegarek Błonie

(RED)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku