Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/08/2015

Legenda polskiego zegarmistrzostwa ze statuetką Stevie Awards

Legendarny polski zegarek Błonie, który po 45 latach nieobecności wrócił na rynek, zdobył nagrodę na prestiżowym międzynarodowym konkursie Stevie International Business Awards. Marka otrzymała srebrną statuetkę w kategorii Startup Roku (Consumer Products Industries).

Za marką Błonie stoi ogromna tradycja i sentyment wielu Polaków, dlatego każda nagroda jest jednocześnie hołdem dla historii naszego kraju i rodzimego przemysłuprzyznają Michał Dunin i Maciek Maślak, właściciele marki Błonie.

International Business Awards to dowód uznania za osiągnięcia i pozytywne wpływy światowych organizacji i profesjonalistów. W tym roku konkurencja była duża. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 3 700 projektów z 60 krajów. Nagrody przyznało jury składające się z przeszło 200 profesjonalistów z całego świata, którzy oceniali zgłoszenia od maja do sierpnia br. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się 23 października w Toronto.

Nowy model odświeżonej marki Błonie – pierwszy po 45 latach – ukazał się w 2014 roku w limitowanej i numerowanej serii liczącej 500 sztuk. Premiera zegarka w całości zaprojektowanego w Polsce, inspirowanego m.in. produkowanym w latach 60. ubiegłego wieku modelem Zodiak, została niezwykle ciepło przyjęta przez polskich fanów zegarmistrzostwa. W ciągu pierwszego miesiąca sprzedanych zostało 121 zegarków First Edition.

zegarek Błonie

(RED)


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku