Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/08/2015

SkyCash z nowościami

W sklepach Google Play i App Store pojawiła się najnowsza wersja aplikacji SkyCash – uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Wprowadzone zmiany ułatwiają dodawanie kart płatniczych, zasilanie konta oraz kupowanie biletów PKP Intercity. Wkrótce podobne usprawnienia będą dostępne także dla użytkowników Windows Phone.

Pierwsza z nowości pozwala dodać kartę płatniczą bez konieczność ręcznego wpisywania jej danych. W aplikacji znalazła się ikona aparatu umożliwiająca sfotografowanie karty, która od razu staje się dostępna w SkyCash. Nowa funkcja działa ze wszystkimi wypukłymi kartami, czyli takimi, na których widnieje wypukły numer i dane posiadacza.

Aktualizacja wprowadza też istotne ułatwienie dla osób, które na co dzień dokonują płatności środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash. Jednym z najszybszych sposobów zasilenia elektronicznej portmonetki jest korzystanie z przelewów ekspresowych. Dotychczas wymagało to odwiedzenia strony internetowej SkyCash. Wraz z aktualizacją użytkownicy otrzymali dostęp do przelewów ekspresowych z poziomu aplikacji. Po wybraniu odpowiedniej opcji i wpisaniu kwoty zasilenia następuje automatyczne przekierowanie do strony banku, gdzie wystarczy autoryzować operację.

najnowsza wersja aplikacji SkyCash

Kolejne usprawnienie powstało z myślą o osobach, które często podróżują pociągami na tej samej trasie, np. łączącej miejsce zamieszkania i pracy. Podczas zakupu biletów SkyCash domyślnie wyświetla ostatnio wybierane stacje. Użytkownik, który chce odbyć podróż powrotną tą samą trasą nie musi już ponownie wybierać stacji początkowe i końcowej. W aplikacji pojawił się specjalny przycisk, który pozwala błyskawicznie odwrócić ich kolejność. Z rozwiązania mogą obecnie korzystać pasażerowie PKP Intercity, ale wkrótce zostanie ono rozszerzone na pozostałych przewoźników, których bilety można kupować za pomocą SkyCash.

SkyCash zadebiutował w czerwcu 2010 r. i odnotował już ponad 1,5 mln pobrań.

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku