Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2015

Ankieta gadżeciarza – Szymon Dobosz, CEO International Coupons

szymon_dobosz2

Szymon Dobosz, CEO Kodyrabatowe.pl

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Szymon Dobosz, jestem CEO International Coupons, firmy pomagającej oszczędzać ludziom na całym świecie. W Polsce jesteśmy znani pod marką kodyrabatowe.pl (serwis internetowy i aplikacja mobilna). Od 8 lat jestem związany z marketingiem internetowym.

Moje ulubione gadżety
Kindle Paperwhite, Asus Zenbook, iPhone 5s, kolejność przypadkowa. Drugi i trzeci gadżet wykorzystuję w pracy i w domu, w zasadzie się z nimi nie rozstaję. Kindle służy mi przede wszystkim w domu i w drodze, pomaga produktywnie przetrwać podróże. Używając Kindla, iPhone z Evernote służy mi jako notatnik. Nie potrzebuję żadnych tabletów, dużego smartfonu czy smartwatcha.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Polityka DLC oraz wypuszczanie co roku nowej wersji gry zamiast updatów. Kiedyś kupowało się grę i grało. Teraz kupujemy grę za tę samą cenę i mamy na przykład dostępne tylko 30% samochodów. Więc trzeba kupić całą kolekcję Porsche, Audi starsze niż 2000, pakiet z Muscle Cars. Ani się obejrzysz a kilkaset złotych zostało właśnie wydane. Wiem, że to działa i przynosi zyski firmom, ale mnie rozczarowuje. Podobnie jak co roku nowe wersje gier sportowych – żeby grać aktualnymi składami, trzeba co rok kupować nową wersję lub szukać w odmętach internetu w poszukiwaniu uaktualnień zrobionych przez fanów.

Największe marzenie gadżetowe
Jeśli motoryzację można zaliczyć do gadżetów, to coś z tej półki – Nissan GTR. Samochód, który sam w sobie jest potworem (480KM lub więcej w zależności od wersji), w kwestii gadżeciarskich też nie ma równych sobie – w trakcie jazdy możemy odczytywać kilkadziesiąt różnych parametrów z całego samochodu, czy dynamicznie zmieniać mapy silnika i to jednym przyciskiem!

Z rzeczy bardziej przyziemnych to Internet of Things w moim domu. Sterowane zdalne czy też za pomocą pilota-smartfona. Są na rynku tego typu rozwiązania, czekam, by trafiły pod mój dach.

Szymon Dobosz


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku