Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2015

Ankieta gadżeciarza – Szymon Dobosz, CEO International Coupons

szymon_dobosz2

Szymon Dobosz, CEO Kodyrabatowe.pl

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Szymon Dobosz, jestem CEO International Coupons, firmy pomagającej oszczędzać ludziom na całym świecie. W Polsce jesteśmy znani pod marką kodyrabatowe.pl (serwis internetowy i aplikacja mobilna). Od 8 lat jestem związany z marketingiem internetowym.

Moje ulubione gadżety
Kindle Paperwhite, Asus Zenbook, iPhone 5s, kolejność przypadkowa. Drugi i trzeci gadżet wykorzystuję w pracy i w domu, w zasadzie się z nimi nie rozstaję. Kindle służy mi przede wszystkim w domu i w drodze, pomaga produktywnie przetrwać podróże. Używając Kindla, iPhone z Evernote służy mi jako notatnik. Nie potrzebuję żadnych tabletów, dużego smartfonu czy smartwatcha.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Polityka DLC oraz wypuszczanie co roku nowej wersji gry zamiast updatów. Kiedyś kupowało się grę i grało. Teraz kupujemy grę za tę samą cenę i mamy na przykład dostępne tylko 30% samochodów. Więc trzeba kupić całą kolekcję Porsche, Audi starsze niż 2000, pakiet z Muscle Cars. Ani się obejrzysz a kilkaset złotych zostało właśnie wydane. Wiem, że to działa i przynosi zyski firmom, ale mnie rozczarowuje. Podobnie jak co roku nowe wersje gier sportowych – żeby grać aktualnymi składami, trzeba co rok kupować nową wersję lub szukać w odmętach internetu w poszukiwaniu uaktualnień zrobionych przez fanów.

Największe marzenie gadżetowe
Jeśli motoryzację można zaliczyć do gadżetów, to coś z tej półki – Nissan GTR. Samochód, który sam w sobie jest potworem (480KM lub więcej w zależności od wersji), w kwestii gadżeciarskich też nie ma równych sobie – w trakcie jazdy możemy odczytywać kilkadziesiąt różnych parametrów z całego samochodu, czy dynamicznie zmieniać mapy silnika i to jednym przyciskiem!

Z rzeczy bardziej przyziemnych to Internet of Things w moim domu. Sterowane zdalne czy też za pomocą pilota-smartfona. Są na rynku tego typu rozwiązania, czekam, by trafiły pod mój dach.

Szymon Dobosz


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku