Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/09/2015

Nowe projektory PicoPix z obrazem HD

Nowa generacja kieszonkowych projektorów Philips PicoPix to najbardziej kompaktowe urządzenia w swojej klasie. Modele PPX 4835 oraz PPX 4935 łączą w sobie najlepsze cechy poprzedników, z technologią przetwarzania obrazu DLP IntelliBright i mocniejszą lampą LED o jasności 350 ANSI lumenów.

Nowoczesne wzornictwo urządzeń pozwoliło zachować kieszonkowy format charakterystyczny dla serii Philips PicoPix. W obudowie zmieściły się cichszy układ chłodzenia, pojemniejsza bateria oraz wydajniejsze podzespoły. Projektory PicoPix wyświetlają teraz obraz o przekątnej do 150 cali, w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Są w pełni mobilne. Zmieszczą się z łatwością w bagażu podręcznym, aktówce lub w bocznej kieszeni torby na laptopa.

Nowe projektory PicoPix z obrazem HD

Flagowy model PPX 4935 waży zaledwie 351 g, a jego wymiary to 115 x 115 x 32 mm. Za funkcjonalność Smart TV odpowiada system Android 4.4 KitKat z możliwością instalacji aplikacji mobilnych. Projektor obsługuje komunikację Wi-Fi z DLNA, a dzięki wsparciu dla standardu Miracast, umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu ze smartfonów oraz tabletów. Dzięki modułowi Bluetooth z technologią aptX, urządzenie można sparować z zewnętrznymi głośnikami lub słuchawkami. Nowością w serii PicoPix jest funkcja korekcji Keystone, znacznie upraszczająca ustawienie właściwej geometrii obrazu.

Philips PicoPix PPX 4935 z Androidem posiada złącza: mini HDMI z MHL, USB 2.0 z OTG oraz gniazdo kart pamięci microSD. Dzięki wbudowanej baterii projektor może pracować przez 2 godziny bez dostępu do zasilania sieciowego. Jego prostsza wersja PPX 4835 pozbawiona została systemu Android, obsługi kart pamięci oraz komunikacji bezprzewodowej (Wi-Fi + Bluetooth). Oferuje natomiast pojemniejszą baterię z możliwością ładowania podłączonych do projektora urządzeń (tryb power bank).

W Polsce urządzenia pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale 2015 roku. Sugerowane ceny detaliczne modeli PPX 4835 oraz PPX 4935, wynoszą odpowiednio 2199 oraz 2499 PLN.

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku