Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/10/2015

Ankieta gadżeciarza – Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Paweł Wimmer, od kilku lat jestem publicystą-freelencerem, przedtem przez 20 lat byłem redaktorem czasopism komputerowych  – PCkurier, Enter, Magazyn WWW, PC World. Jest autorem bloga ekonomiczno-informatycznego.

Moje ulubione gadżety
Kindle 4 oraz 7-calowy tablet Dell Venue. Kindle był przez kilka lat podstawowym narzędziem do czytania, dalej wykorzystuję go w tej roli w podróżach – gromadzę m.in. szkolne lektury i inną klasykę, która jest już w publicznej domenie. W roli podstawowego czytnika występuje od jakiegoś czasu tablet (WiFi, bez modemu) – wielkość ekranu, kolor, współpraca aplikacji. Obsługuje zarówno konto w Amazonie (książki informatyczne, językowe i inne), jak i konto-chmurę w Helionie, gdzie kupuję ebooki informatyczne (czytane albo w tablecie, albo w pececie). Cały ekosystem Amazona, na marginesie, uważam za cudowny wynalazek.

Największe rozczarowanie gadżetowe

Telefon komórkowy, a ściślej smartfon, jako urządzenie. Działa, ale konieczność ładowania raz dziennie skutecznie obrzydza życie (dawna Nokia potrafiła wytrzymać i 5 dni bez ładowania). Telefon jest głównie telefonem, a jako klienta Facebooka czy Twittera wykorzystuję go w czasie bardzo rzadkich wizyt u lekarza czy w banku, jazdy pociągiem itd. Czasem przydaje się do zrobienia szybkiej fotki i wysłania jej do socmediów (np. „właśnie widziałem UFO, oto foto”).
Aha, unikam rozmów przez telefon komórkowy w samochodzie, podobnie nie mam też radia. Gdy mnie szlag trafi, to będzie mój problem, gdy kogoś innego przeze mnie, to już gorzej.

Największe marzenie gadżetowe
Nie jestem zajadłym gadżeciarzem, zatem nie odczuwam potrzeby nieustannej pogoni za nowościami. Zmieniam tylko wtedy, gdy się popsuje lub nie jest w stanie zaspokoić jakiejś nowej, a ważnej potrzeby. Czytanie o nowościach podrywa czasem, jak trąbka konia kawaleryjskiego, ale prawdopodobnie wiek (61 lat) sprawia, że mam dzisiaj do techniki znacznie większy dystans niż kiedyś, choć obok ekonomii jest w dalszym ciągu moim głównym zainteresowaniem i przedmiotem publicystyki. Myślę jednak o kupieniu za jakiś czas szybszego, pojemniejszego i nieco większego tabletu, 8-9 cali.

Paweł Wimmer


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku