Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/10/2015

Jaki kupić telewizor LED?

Król LED
Przyglądając się kolejnym premierom szturmującym sklepowe półki, w końcu możemy zadać trudne pytanie, na które może paść wiele różnych odpowiedzi – jaki kupić telewizor LED? Podświetlenie LED nie tak dawno temu wypchnęło z rynku telewizory plazmowe, a teraz powoduje, że telewizory OLED nie mogą zaliczyć swojego debiutu do jednego z najbardziej udanych. Co sprawia, że telewizory LED są tak popularne? To proste, już od momentu swojej premiery są wyjątkowo cienkie i energooszczędne, a dzięki różnorodnym metodom podświetlenia gwarantują coraz lepszą jakość obrazu.

Słowo o ekranie
Na nasze zadowolenie z zakupu wymierny wpływ będzie miał rodzaj podświetlenia ekranu. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów, postawmy na ekrany z pełnym podświetleniem Full LED, najlepiej z dodatkową funkcją miejscowego przyciemniania. Tylko one zapewnią wzorowe, równomierne podświetlenie matrycy. Dzięki niezwykle precyzyjnemu sterowaniu świeceniem pojedynczych diod LED, możemy cieszyć oczy znacznie lepiej wyeksponowaną czernią oraz intensywnością i głębią barw – bez względu na to, na który obszar ekranu zwrócimy szczególną uwagę. Podświetlenie Edge LED sprawia, że wyposażone w nie telewizory posiadają niezwykle efektowny, wyjątkowo smukły design, lecz niestety często borykają się z problemem nierównomiernego podświetlenia matrycy. Z drugiej strony często rekompensują tę drobną niedogodność znacznie niższą, bardzo atrakcyjną ceną.

Postaw na wysoką rozdzielczość
Gdy zastanawiamy się jaki kupić telewizor LED, możemy bez chwili namysłu podać jego pierwszy parametr. Wybrany przez nas model musi wyświetlać obraz co najmniej w rozdzielczości Full HD, która jest obecnie standardem. Rozdzielczość 1920×1080 jest równoznaczna z obecnością aż ponad 2 milionów kolorowych pikseli na naszym ekranie, które nie mają najmniejszych problemów z wiernym oddaniem nawet najbardziej dynamicznych scen. Minusem bez wątpienia jest to, że będziemy zmuszeni zachować znaczną odległość od telewizora, aby w pełni docenić bogactwo szczegółów oferowanych przez Full HD. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy zainteresują nas telewizory 4K. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli umożliwia obserwowanie poczynań ulubionych filmowych bohaterów i sportowców ze znacznie bliższej odległości, lecz gorzej poradzi sobie z dynamicznymi scenami. Przydatną ciekawostką może okazać się fakt, iż telewizory 4K są niezrównane w wyświetlaniu zdjęć wykonanych nie tylko lustrzankami i aparatami cyfrowymi, ale także nowoczesnymi smartfonami.

Jaki kupić telewizor LED?

Jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia
Zanim już zdecydujemy się jaki telewizor LED kupić, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych dodatków. Coraz większą popularnością cieszą się telewizory z zakrzywionym ekranem. Sprawiają one wrażenie znacznie większych niż są w rzeczywistości, a ponadto są idealnie dopasowane do pola widzenia widza. Koniecznie wybierzmy też nieustannie rozwijające się Smart TV. Tizen, WebOS 2.0, Android TV – zdecydowanie jest w czym wybierać. Podobnie jest z aplikacjami, od których aż pękają w szwach przygotowane przez producentów specjalne sklepy.

Królewskie kino w domu
Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek z pewnością będziemy gotowi ugościć interesujące nas telewizory LED, które niepodzielnie królują w świecie elektroniki użytkowej. Decydując się na telewizory LED Samsung, LG, Panasonic lub Sony, możemy być pewni, że nasz salon zamieni się ekskluzywną salę kinową godną prawdziwego monarchy, do czego wymiernie przyczyni się stylowy, atrakcyjny design, wprost zniewalająca jakość obrazu i szereg różnorodnych dodatków wybranego przez nas modelu.

Artykuł sponsorowany


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku