Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/10/2015

Jaki kupić telewizor LED?

Król LED
Przyglądając się kolejnym premierom szturmującym sklepowe półki, w końcu możemy zadać trudne pytanie, na które może paść wiele różnych odpowiedzi – jaki kupić telewizor LED? Podświetlenie LED nie tak dawno temu wypchnęło z rynku telewizory plazmowe, a teraz powoduje, że telewizory OLED nie mogą zaliczyć swojego debiutu do jednego z najbardziej udanych. Co sprawia, że telewizory LED są tak popularne? To proste, już od momentu swojej premiery są wyjątkowo cienkie i energooszczędne, a dzięki różnorodnym metodom podświetlenia gwarantują coraz lepszą jakość obrazu.

Słowo o ekranie
Na nasze zadowolenie z zakupu wymierny wpływ będzie miał rodzaj podświetlenia ekranu. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów, postawmy na ekrany z pełnym podświetleniem Full LED, najlepiej z dodatkową funkcją miejscowego przyciemniania. Tylko one zapewnią wzorowe, równomierne podświetlenie matrycy. Dzięki niezwykle precyzyjnemu sterowaniu świeceniem pojedynczych diod LED, możemy cieszyć oczy znacznie lepiej wyeksponowaną czernią oraz intensywnością i głębią barw – bez względu na to, na który obszar ekranu zwrócimy szczególną uwagę. Podświetlenie Edge LED sprawia, że wyposażone w nie telewizory posiadają niezwykle efektowny, wyjątkowo smukły design, lecz niestety często borykają się z problemem nierównomiernego podświetlenia matrycy. Z drugiej strony często rekompensują tę drobną niedogodność znacznie niższą, bardzo atrakcyjną ceną.

Postaw na wysoką rozdzielczość
Gdy zastanawiamy się jaki kupić telewizor LED, możemy bez chwili namysłu podać jego pierwszy parametr. Wybrany przez nas model musi wyświetlać obraz co najmniej w rozdzielczości Full HD, która jest obecnie standardem. Rozdzielczość 1920×1080 jest równoznaczna z obecnością aż ponad 2 milionów kolorowych pikseli na naszym ekranie, które nie mają najmniejszych problemów z wiernym oddaniem nawet najbardziej dynamicznych scen. Minusem bez wątpienia jest to, że będziemy zmuszeni zachować znaczną odległość od telewizora, aby w pełni docenić bogactwo szczegółów oferowanych przez Full HD. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy zainteresują nas telewizory 4K. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli umożliwia obserwowanie poczynań ulubionych filmowych bohaterów i sportowców ze znacznie bliższej odległości, lecz gorzej poradzi sobie z dynamicznymi scenami. Przydatną ciekawostką może okazać się fakt, iż telewizory 4K są niezrównane w wyświetlaniu zdjęć wykonanych nie tylko lustrzankami i aparatami cyfrowymi, ale także nowoczesnymi smartfonami.

Jaki kupić telewizor LED?

Jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia
Zanim już zdecydujemy się jaki telewizor LED kupić, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych dodatków. Coraz większą popularnością cieszą się telewizory z zakrzywionym ekranem. Sprawiają one wrażenie znacznie większych niż są w rzeczywistości, a ponadto są idealnie dopasowane do pola widzenia widza. Koniecznie wybierzmy też nieustannie rozwijające się Smart TV. Tizen, WebOS 2.0, Android TV – zdecydowanie jest w czym wybierać. Podobnie jest z aplikacjami, od których aż pękają w szwach przygotowane przez producentów specjalne sklepy.

Królewskie kino w domu
Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek z pewnością będziemy gotowi ugościć interesujące nas telewizory LED, które niepodzielnie królują w świecie elektroniki użytkowej. Decydując się na telewizory LED Samsung, LG, Panasonic lub Sony, możemy być pewni, że nasz salon zamieni się ekskluzywną salę kinową godną prawdziwego monarchy, do czego wymiernie przyczyni się stylowy, atrakcyjny design, wprost zniewalająca jakość obrazu i szereg różnorodnych dodatków wybranego przez nas modelu.

Artykuł sponsorowany


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku