Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/10/2015

Wszystkich Świętych vs. Halloween w Google

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. Przed nią czeka nas jeszcze wieczór Halloween, którego popularność w ostatnich latach stale rośnie. Z tego względu specjaliści z SEMSTORM przygotowali raport badający, czego konkretnie szukamy w Google, w związku z tymi dwoma wydarzeniami.

Bezpośrednich zapytań o amerykańskie święto jest prawie sześć razy więcej niż zapytań związanych ze Wszystkimi Świętymi, Wszystkimi Zmarłymi czy Zaduszkami. W październiku i w listopadzie szukamy informacji związanych z Halloween prawie 600 tys. razy.

Znacznie bardziej interesują nas za to informacje, porady i sklepy, które pomogą przystroić groby naszych bliskich. Najczęściej jednak w okolicach 1 listopada szukamy fraz związanych z cmentarzami. Symbole Halloween są mniej popularne – kojarzony ze świętem lampion z dyni (ang. Jack O’Lantern) jest obiektem naszych zainteresowań 22 270 razy, a popularny na zachodzie cukierek albo psikus (ang. Treat or trick) – 14 100.

Tradycyjne uroczystości obchodzone 1 i 2 listopada są świętami smutnymi i skłaniającymi do zadumy. Halloween natomiast kojarzy się jednoznacznie z zabawą, słodyczami oraz imprezamikomentuje Milena Majchrzak, Dyrektor Zarządzający SEMSTORM.Zwłaszcza dzieci, które coraz chętniej przenoszą na polski grunt zwyczaj Halloween, są szczególnymi odbiorcami tradycji amerykańskiej. W takim kontekście nie dziwią poszukiwania gier, kostiumów i masek. Coraz większą popularnością cieszą się także wyszukiwarki grobów oraz wirtualne zniczedodaje.

Wszystkich Świętych vs. Halloween w Google

(RED)


Portfel do kryptowalut

Sprzętowy portfel do kryptowalut ARCHOS Safe-T mini został zaprezentowany podczas targów MWC 2018 w Barcelonie. Urządzenie stworzone zostało z myślą dla osobach, dla których kluczowe jest bezpieczeństwo należących do nich środków w kryptowalutach. Na Safe-T mini można przechowywać prywatne klucze na fizycznym nośniku, chroniąc je dodatkowymi barierami w postaci kodu PIN oraz mechanizmem autoryzacji transakcji […]

Podwójne zwycięstwo Polki w Sony World Photography Awards

Polska fotograf Justyna Zduńczyk odniosła podwójny sukces na konkursie Sony World Photography Awards 2018: zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego i zdobyła nagrodę Poland National Award. Jej nagrodzone zdjęcie nosi tytuł „An unexpected meeting” (Nieoczekiwane spotkanie). Fotografię, która pokonała setki tysięcy prac nadesłanych z całego świata, uhonorowano na dwa sposoby: uznano ją […]

AliExpress obchodzi 8. urodziny

Ponad 200 krajów, w których dostępna jest usługa AliExpress, będzie w tym samym czasie świętować urodziny marki. Między 28 a 30 marca miliony produktów spośród 40 kategorii, m.in.: moda, technologia, dom i ogród, Wielkie Marki – zostaną przecenione o 50%, a 100 milionów członków otrzyma dodatkowe nagrody. Z okazji 8. Urodzin, AliExpress zaprasza wszystkich użytkowników […]

Techcity na Facebooku