Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/11/2015

Ankieta gadżeciarza – Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager marki Mio

Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager marki Mio

Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager Mio

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Marcin Gutkiewicz, jestem CEE Marketing Managerem marki Mio, która produkuje nowoczesne akcesoria samochodowe. Mio ma w swoim portfolio zaawansowane wideorejestratory samochodowe Mio MiVue, nawigacje samochodowe Mio Spirit, urządzenia dodające funkcjonalności kamer do nawigacji, czyli Mio Combo, a także nawigacje rowerowe Mio Cyclo.

Moje ulubione gadżety
Jakbym miał ułożyć w kolejności moje ukochane gadżety to powiedziałbym:
1) HTC One M7 – ponadczasowy i doskonały telefon. Mimo upływu lat wciąż szybki i nie mam potrzeby zmiany na nic nowszego.
2) Playstation 4 – doskonała konsola. Uzależniony jestem od jednej gry, Battlefield 4. Poza tym czekam bardzo na gogle VR od Sony i co za tym idzie ciekawe gry i programy. Konsole wciąż mają duża przyszłość przed sobą jako domowe centra rozrywki, centra multimediów.
3) Audi S5 – to mój gadżet na weekendy, który pozwala mi odetchnąć i zapomnieć o stresie dnia codziennego. Doskonała skrzynia biegów, napęd quattro oraz przepięknie brzmiący silni V8 pozwalają zapomnieć o wartości spalania.
4) Najnowsza zabawka to laptop Asus ROG, na bazie układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 970M, Wciąż wiele gier, a co za tym idzie i programów czy aplikacji nie występuje na konsole…. To już mój drugi Asus ROG – komputery z tej rodziny są szybkie i świetnie wykonane. Starczają na lata.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Wydaje mi się, że polityka niektórych firm od oprogramowania i pójście  w system licencji / subskrypcji rocznych, czy też cyfrowej dystrybucji bez zmiany polityki cenowej. Nie jestem wielbicielem takich rozwiązań, gdyż z racji wykształcenia (ekonomia) umiem liczyć i widzę kiedy tracę, a kiedy zyskuję. Może również trochę rozczarowany jestem tym, co obiecywano na nowe modele konsoli, a jaką rzeczywistość zastają gracze. Wciąż gier jest mało i nie pokazują prawdziwej mocy PS4, czy Xbox One.

Dziwi mnie również jak powoli rybek motoryzacyjny adoptuje nowe technologie. Mam wrażenie, że to ostatni, niezagospodarowany bastion z życia codziennego, gdzie wciąż brakuje nowoczesnych technologii oraz standardów komunikacji. Tutaj jest bardzo dużo do zrobienia.

Największe marzenie gadżetowe
Wydaje mi się że drukarka 3D… w końcu ta technologia zawita masowo do domów, a ja już chciałbym umieć ją obsługiwać od strony tworzenia 3D. Sądzę, że to będzie mój kolejny gadżet.

Marcin Gutkiewicz


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku