Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/11/2015

Bushel – zarządzanie dużą ilością sprzętu Apple jest proste

Przeciętny fan Apple korzysta z komputera tej firmy (przynajmniej jednego), iPhone oraz iPada. W sumie to proste do ogarnięcia. Ale co w przypadku firm, gdzie tych urządzeń może być kilkadziesiąt lub kilkaset? Rozwiązaniem może być Bushel.

Bushel to rozwiązanie do zarządzania dużą ilością iPadów, iPhonów i komputerów z systemem Mac typu Mobile Device Management. Każdy kto używa choć jednego z tych urządzeń wie, że przywracanie ustawień, instalacji raz zakupionych aplikacji itp. jest bajecznie prosta, ale co jeżeli mam to zrobić na kilkunastu, kilkudziesięciu lub większej liczbie sprzętu z nadgryzionym jabłkiem? Bajka szybko może zamienić się w horror. Chyba, że mamy do pomocy Bushel. Daje nam to dostęp do ustawień wszystkich urządzeń Apple, a każde z nich jest widoczne poprzez nazwę, numer seryjny i nazwę jego użytkownika. Każdym można zarządzać z osobna lub razem.

Instalacja i konfiguracja ustawień dzięki Bushel

Taka z pozoru prosta czynność jak dodanie i konfiguracja kont pocztowych czy dostępu do sieci WiFi przy wielu urządzeniach może sprawić problem. Nie w przypadku Bushel. Możemy automatycznie konfigurować konta Microsoft Exchange, Google, Yahoo! czy od dowolnego innego dostawcy.

Bushel - Mobile Device Management

To samo dotyczy instalacji poszczególnych aplikacji. Bushel wykorzystuje tu program Apple dla przedsiębiorstw czyli Volume Purchase Program (VPP), który umożliwia zakup aplikacji dla dużej ilości urządzeń.

Zarządzanie wieloma urządzeniami

Już skonfigurowane i użytkowane urządzenia też wymagają aby w nich czasami coś zmieni. Mówimy zarówno o takich czynnościach jak archiwizacja danych, dostęp do nich, zarządzanie pojemnością itp., itd. Bushel daje administratorom IT naprawdę niesamowite możliwości.

Bushel - Mobile Device Management

 

Bezpieczeństwo

To temat istotny zarówno w przypadku użytkownika indywidualnego, jak i przedsiębiorstw, ale w tym drugim ochrona danych, w tym poufnych, to często priorytet. Jak radzi sobie Bushel? Pozwala zdalnie zablokować iPhone, iPada czy Maca kodem, a jeżeli administratorzy mają pewność, że urządzenie zostało skradzione, mogą także skasować całą zawartość. Usługa umożliwia też bezpieczne przechowanie wszystkich haseł i zarządzanie dostępem do poufnych danych firmowych.

Bushel - Mobile Device Management

A wszystko bez fizycznego dostępu do urządzeń, bo Bushle jest usługą opartą o chmurę i pozwala administratorom na zdalny dostęp do urządzeń.

Usługa jest darmowa dla trzech kont, a korzystanie z każdego kolejnego wiąże się z opłatą 2 dolarów USD miesięcznie. Oczywiście jest to usługa skierowana przede wszystkim do firm i organizacji, czyli wszędzie tam, gdzie urządzeń Apple jest dużo i gdzie korzysta z nich wiele osób. Tu dotknęliśmy tylko wierzchołka, możliwości Bushel są naprawdę znacznie, znacznie większe.

Więcej na stronie Bushel: www.bushel.com

(A.K)

 


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku