Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/11/2015

LG Watch Urbane 2 – smartwatch, który nie potrzebuje telefonu do dzwonienia

Według zapowiedzi LG, koncern już wkrótce wypuści drugą edycję swojego smartwatcha czyli LG Watch Urbane 2, który będzie wyposażony m.in. we własny modem LTE. Oznacza to, że smartwatch umożliwi dzwonienie i prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności posiadania telefonu komórkowego. Jak twierdzą dziennikarze brytyjskiego wydania magazynu T3, nowy smartwatch może trafić do sprzedaży na wyspach jeszcze w grudniu. Biorąc pod uwagę szał świątecznych prezentów, jest to idealny moment. Kiedy LG Watch Urbane będzie w Polsce, jeszcze nie wiadomo.

To spora zmiana w ogólnym trendzie tzw. inteligentnych zegarków, bo do tej pory większość z nich jeżeli miała możliwość prowadzenia rozmów, to wymagała obecności telefonu w pobliżu (komunikacja nawiązywana była przez bluetooth lub wi-fi). Według ekspertów, ale też zwykłych użytkowników, ów brak samodzielności smartwatchy był jedną z największych barier w ich rozwoju.

LG Watch Urbane 2

Nowy LG Watch Urbane 2 będzie miał ekran o przekątnej 1,38″, a napędzać go będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400. Całością pracy będzie zarządzać ma system Android Wear. Według producenta zegarek może całkowicie zastąpić telefon, choć to raczej niemożliwe. Przynajmniej na razie, bo nasze smartfony już dawno przestały pełnić tylko i wyłącznie funkcje telefonu, a nowy LG na pewno ich nie zapewni. Niemniej jednak możliwość samodzielnego dzwonienia to krok, na który wiele osób czekało.

LG Watch Urbane 2, smartwatch wyglądający jak klasyczny zegarek

LG Watch Urbane 2nd sampes

Design koreańskiej firmy jest dość zachowawczy i stonowany, ale LG już w poprzednich wydaniach pokazało, że zależy im na upodobnieniu swoich urządzeń do klasycznych zegarków. A opisywany już przez nas LG Watch Urbane Luxe jest tego najlepszym dowodem.

 

(A.K.)


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku