Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/11/2015

LG Watch Urbane 2 – smartwatch, który nie potrzebuje telefonu do dzwonienia

Według zapowiedzi LG, koncern już wkrótce wypuści drugą edycję swojego smartwatcha czyli LG Watch Urbane 2, który będzie wyposażony m.in. we własny modem LTE. Oznacza to, że smartwatch umożliwi dzwonienie i prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności posiadania telefonu komórkowego. Jak twierdzą dziennikarze brytyjskiego wydania magazynu T3, nowy smartwatch może trafić do sprzedaży na wyspach jeszcze w grudniu. Biorąc pod uwagę szał świątecznych prezentów, jest to idealny moment. Kiedy LG Watch Urbane będzie w Polsce, jeszcze nie wiadomo.

To spora zmiana w ogólnym trendzie tzw. inteligentnych zegarków, bo do tej pory większość z nich jeżeli miała możliwość prowadzenia rozmów, to wymagała obecności telefonu w pobliżu (komunikacja nawiązywana była przez bluetooth lub wi-fi). Według ekspertów, ale też zwykłych użytkowników, ów brak samodzielności smartwatchy był jedną z największych barier w ich rozwoju.

LG Watch Urbane 2

Nowy LG Watch Urbane 2 będzie miał ekran o przekątnej 1,38″, a napędzać go będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400. Całością pracy będzie zarządzać ma system Android Wear. Według producenta zegarek może całkowicie zastąpić telefon, choć to raczej niemożliwe. Przynajmniej na razie, bo nasze smartfony już dawno przestały pełnić tylko i wyłącznie funkcje telefonu, a nowy LG na pewno ich nie zapewni. Niemniej jednak możliwość samodzielnego dzwonienia to krok, na który wiele osób czekało.

LG Watch Urbane 2, smartwatch wyglądający jak klasyczny zegarek

LG Watch Urbane 2nd sampes

Design koreańskiej firmy jest dość zachowawczy i stonowany, ale LG już w poprzednich wydaniach pokazało, że zależy im na upodobnieniu swoich urządzeń do klasycznych zegarków. A opisywany już przez nas LG Watch Urbane Luxe jest tego najlepszym dowodem.

 

(A.K.)


POWERbot Star Wars – niech moc będzie z Wami

Już dziś na ekranach polskich kin zobaczymy długo wyczekiwaną 8. część legendarnej sagi, „Star Wars: Ostatni Jedi”. Dla fanów tej kultowej produkcji Samsung proponuje limitowaną edycję robotów sprzątających POWERbot Star Wars, które są praktycznym sprzętem o designie, który ucieszy każdego wielbiciela oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Gwiezdne Wojny zachwycają widzów już od niemal 40 lat, będąc […]

Rapoo 3510 Plus – pierwsza mysz pokryta miękką tkaniną

Myszka komputerowa kojarzy nam się z twardym kawałkiem plastiku. Nie każdy jednak chce na co dzień korzystać z nieestetycznej, plastikowej bryły. Dla wszystkich, którzy oprócz funkcjonalności cenią również design i komfort, Rapoo jako pierwszy producent na świecie, stworzył bezprzewodową mysz pokrytą miękką tkaniną. 3510 Plus to mysz, która komunikuje się z komputerem bezprzewodowo w standardzie […]

ZenFone 4 Pro – stworzony do mobilnej fotografii

Do sprzedaży trafił właśnie ASUS ZenFone 4 Pro – smartfon zaprojektowany z myślą o fotografii mobilnej. Podwójny aparat umożliwia nielimitowaną ilość kreatywnych opcji i daje użytkownikom wolność uchwycenia ich świata z wielu perspektyw. ZenFone 4 Pro został wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz AMOLED, rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i gamę kolorów przekraczająca 100% zakresu […]

Techcity na Facebooku