Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/11/2015

Muzyczna rewolucja Play

Firmy niezmiernie często mają w zwyczaju anonsowanie swoich ofert jako „prawdziwe rewolucje” i równie często jest to zwykły marketingowy shit. Tym razem jest inaczej. Dostępna od wczoraj w sieci komórkowej Play oferta nielimitowanej muzyki to „prawdziwa rewolucja”. Play po raz kolejny może namieszać, tym razem na rynku muzycznym.

Serwisy oferujące streaming muzyki są coraz popularniejsze. Za cenę stosunkowo niewielkiego abonamentu płaconego miesięcznie mamy dostęp do naprawdę pokaźnej biblioteki utworów i wykonawców. O przychylność użytkowników i ich kieszenie walczą Spotify, TIDAL (do niedawna Wimp), Deezer, Google Music i od niedawna Apple Music. Miesięczny dostęp do zasobów muzycznych oferowanych przez te serwisy zaczyna się od 19 zł (ceny między serwisami różnią się i zależą m.in. od jakości streamowanych utworów).

Streaming muzyki idealnie wręcz wpisuje się w ofertę operatorów komórkowych. Play od jakiegoś czasu oferował za niespełna 20 zł miesięcznie usługi serwisu TIDAL (wcześniej Wimp). Od wczoraj abonenci tej sieci (z drobnymi wyjątkami dotyczącymi najniższych abonamentów oraz prepaid) mogą przez dwa lata korzystać z usługi całkowicie za darmo i bez żadnych ograniczeń. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że jeżeli nie jesteśmy w zasięgu WiFi to streaming obciąża nasz pakiet danych, ale za 5 zł miesięcznie można się pozbyć i tego ograniczenia.

TIDAL muzyka w Play za darmo

Czy ten ruch przysporzy fioletowemu operatorowi nowych abonentów? Niewykluczone. Bez wątpienia natomiast Play i TIDAL namieszają na rynku serwisów streamujących muzykę, gdzie konkurencja stanie się jeszcze ostrzejsza.

Jeżeli jesteście abonentami Play, to żal nie skorzystać z usługi. Jak ją aktywować? Wystarczy zalogować się do swojego konta, wybrać Usługi Dodatkowe, następnie rozwinąć opcję TIDAL i wybrać TIDAL – Nielimitowana muzyka za darmo w Play!

(A.K.)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku