Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/11/2015

Muzyczna rewolucja Play

Firmy niezmiernie często mają w zwyczaju anonsowanie swoich ofert jako „prawdziwe rewolucje” i równie często jest to zwykły marketingowy shit. Tym razem jest inaczej. Dostępna od wczoraj w sieci komórkowej Play oferta nielimitowanej muzyki to „prawdziwa rewolucja”. Play po raz kolejny może namieszać, tym razem na rynku muzycznym.

Serwisy oferujące streaming muzyki są coraz popularniejsze. Za cenę stosunkowo niewielkiego abonamentu płaconego miesięcznie mamy dostęp do naprawdę pokaźnej biblioteki utworów i wykonawców. O przychylność użytkowników i ich kieszenie walczą Spotify, TIDAL (do niedawna Wimp), Deezer, Google Music i od niedawna Apple Music. Miesięczny dostęp do zasobów muzycznych oferowanych przez te serwisy zaczyna się od 19 zł (ceny między serwisami różnią się i zależą m.in. od jakości streamowanych utworów).

Streaming muzyki idealnie wręcz wpisuje się w ofertę operatorów komórkowych. Play od jakiegoś czasu oferował za niespełna 20 zł miesięcznie usługi serwisu TIDAL (wcześniej Wimp). Od wczoraj abonenci tej sieci (z drobnymi wyjątkami dotyczącymi najniższych abonamentów oraz prepaid) mogą przez dwa lata korzystać z usługi całkowicie za darmo i bez żadnych ograniczeń. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że jeżeli nie jesteśmy w zasięgu WiFi to streaming obciąża nasz pakiet danych, ale za 5 zł miesięcznie można się pozbyć i tego ograniczenia.

TIDAL muzyka w Play za darmo

Czy ten ruch przysporzy fioletowemu operatorowi nowych abonentów? Niewykluczone. Bez wątpienia natomiast Play i TIDAL namieszają na rynku serwisów streamujących muzykę, gdzie konkurencja stanie się jeszcze ostrzejsza.

Jeżeli jesteście abonentami Play, to żal nie skorzystać z usługi. Jak ją aktywować? Wystarczy zalogować się do swojego konta, wybrać Usługi Dodatkowe, następnie rozwinąć opcję TIDAL i wybrać TIDAL – Nielimitowana muzyka za darmo w Play!

(A.K.)


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku