Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2015

Polsko-szwedzki startup wprowadza drukarkę 3D „kliknij i drukuj”

Skriware wprowadza na rynek drukarkę przeznaczoną do użytku domowego. Dzięki drukarce oraz dedykowanej platformie online Skrimarket, użytkownicy mogą wydrukować wybrane przez siebie modele dosłownie jednym kliknięciem. Projekt polsko-szwedzkiego startupu cieszy się dużą popularnością i uruchomił właśnie kampanię na Kickstarterze.

Mimo nasycenia rynku druku 3D, wciąż brakuje drukarek, które byłyby wystarczająco łatwe w obsłudze i na tyle przystępne cenowo, aby ustanowić standard dla domowego druku 3D. Zgodnie z wizją Skriware drukarki 3D staną się tak powszechne, jak tradycyjne drukarki. Zespół Skriware podszedł do tego tematu kompleksowo i proponuje przełomową funkcję “kliknij i drukuj”. Gotowe do druku modele będą dostępne online na platformie Skrimarket. Wybrany przez użytkownika projekt jest automatycznie przesyłany do drukarki za pomocą WiFi i natychmiast drukowany. Nie musimy dostosowywać modelu, znać się na projektowaniu, czy używać specjalistycznych programów.

Skriware Polsko-szwedzka drukarka 3D startuje z kampanią na Kickstarterze

Drukarka 3D Skriware

Chcemy, aby druk 3D był ogólnodostępny. Kluczem dla nas było stworzenie urządzenia i platformy, które cechowałyby się łatwością obsługi, intuicyjnością i nowoczesnym designem. Dotychczas, wysokiej jakości wydruki przez WiFi czy USB oferowały jedynie profesjonalne drukarki przemysłowe. Mamy nadzieję, że dostęp do naszego marketu z gotowymi projektami, przyjazny panel obsługi i znakomity stosunek ceny do jakości sprawią, że już niebawem drukarki Skriware zagoszczą w wielu domach, a technologia 3D stanie się codziennością  – powiedział Daniel Losinski, CEO w Skriware.

Drukarkę Skriware wyróżnia minimalistyczny design. Duży dotykowy panel umożliwia intuicyjną obsługę i łatwe przejście od załączenia projektu do drukowania. Znaczącym udogodnieniem jest zastosowanie portu USB, który umożliwia wydruk projektu prosto z pendrive’a oraz niedostępnego w większości drukarek niskobudżetowych połączenia drukarki z komputerem za pomocą WiFi. Pozwala to na bezprzewodowe korzystanie z urządzenia w całym domu. Ponadto, w przyszłości drukarkę będzie można obsługiwać także zdalnie przez Internet.

Firma ruszyła właśnie z kampanią na Kickstarterze. Fundusze uzyskane w jej trakcie, pozwolą na uruchomienie masowej produkcji gotowych już do sprzedaży drukarek oraz dalszy rozwój platformy Skrimarket. Początkowo urządzenie będzie dostępne online na stronie producenta. Dalsze plany zakładają uruchomienie sprzedaży także innymi kanałami. Sugerowana cena detaliczna drukarki będzie wynosić ok. 999 USD.

(RED)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku