Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2015

Polsko-szwedzki startup wprowadza drukarkę 3D „kliknij i drukuj”

Skriware wprowadza na rynek drukarkę przeznaczoną do użytku domowego. Dzięki drukarce oraz dedykowanej platformie online Skrimarket, użytkownicy mogą wydrukować wybrane przez siebie modele dosłownie jednym kliknięciem. Projekt polsko-szwedzkiego startupu cieszy się dużą popularnością i uruchomił właśnie kampanię na Kickstarterze.

Mimo nasycenia rynku druku 3D, wciąż brakuje drukarek, które byłyby wystarczająco łatwe w obsłudze i na tyle przystępne cenowo, aby ustanowić standard dla domowego druku 3D. Zgodnie z wizją Skriware drukarki 3D staną się tak powszechne, jak tradycyjne drukarki. Zespół Skriware podszedł do tego tematu kompleksowo i proponuje przełomową funkcję “kliknij i drukuj”. Gotowe do druku modele będą dostępne online na platformie Skrimarket. Wybrany przez użytkownika projekt jest automatycznie przesyłany do drukarki za pomocą WiFi i natychmiast drukowany. Nie musimy dostosowywać modelu, znać się na projektowaniu, czy używać specjalistycznych programów.

Skriware Polsko-szwedzka drukarka 3D startuje z kampanią na Kickstarterze

Drukarka 3D Skriware

Chcemy, aby druk 3D był ogólnodostępny. Kluczem dla nas było stworzenie urządzenia i platformy, które cechowałyby się łatwością obsługi, intuicyjnością i nowoczesnym designem. Dotychczas, wysokiej jakości wydruki przez WiFi czy USB oferowały jedynie profesjonalne drukarki przemysłowe. Mamy nadzieję, że dostęp do naszego marketu z gotowymi projektami, przyjazny panel obsługi i znakomity stosunek ceny do jakości sprawią, że już niebawem drukarki Skriware zagoszczą w wielu domach, a technologia 3D stanie się codziennością  – powiedział Daniel Losinski, CEO w Skriware.

Drukarkę Skriware wyróżnia minimalistyczny design. Duży dotykowy panel umożliwia intuicyjną obsługę i łatwe przejście od załączenia projektu do drukowania. Znaczącym udogodnieniem jest zastosowanie portu USB, który umożliwia wydruk projektu prosto z pendrive’a oraz niedostępnego w większości drukarek niskobudżetowych połączenia drukarki z komputerem za pomocą WiFi. Pozwala to na bezprzewodowe korzystanie z urządzenia w całym domu. Ponadto, w przyszłości drukarkę będzie można obsługiwać także zdalnie przez Internet.

Firma ruszyła właśnie z kampanią na Kickstarterze. Fundusze uzyskane w jej trakcie, pozwolą na uruchomienie masowej produkcji gotowych już do sprzedaży drukarek oraz dalszy rozwój platformy Skrimarket. Początkowo urządzenie będzie dostępne online na stronie producenta. Dalsze plany zakładają uruchomienie sprzedaży także innymi kanałami. Sugerowana cena detaliczna drukarki będzie wynosić ok. 999 USD.

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku