Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2015

Synchronizacja kampanii reklamowej z pogodą

Intele, pierwsza polska firma zajmująca się kompleksowo reklamą synchroniczną, rozbudowała swoją platformę TV Sync – InteleAF, o możliwość synchronizowania kampanii RTB z pogodą. Cały proces przebiega automatycznie.

Załóżmy, że jesteś właścicielem biura podróży i chciałbyś się zareklamować w mediach. Wiesz, że z twoich wycieczek korzystają głównie ludzie ze średniej wielkości miast, w wieku 22-45. Najczęściej wykupowane są wycieczki last minute przez singli albo bezdzietne pary. Twoi klienci cenią sobie przede wszystkim dobre warunki i święty spokój, dlatego all inclusive jest najpopularniejszą ofertą. Wiesz wiele o swoich klientach, więc starasz się dopasować reklamy do ich gustu i potrzeb. Efekty są zadawalające, ale nie oszałamiające.

Pomyśl teraz, czy jest jakiś czynnik, który zachęca do wyjazdu? Pogoda! Klienci chętniej wyjadą wiedząc, że za oknem jest szaroburo i deszczowo, a podczas wyjazdu będą mieli słońce i wysokie temperatury. Przy okazji wzbudzisz zaufanie (podświadomie), ponieważ pokazujesz, że twoja oferta jest idealnie skrojona pod klienta i spełnia jego oczekiwania. Pokażesz, że niejako wiesz „więcej”, więc można na tobie polegać.
Nie trzeba monitorować pogody 24 godziny na dobę (i to w różnych miejscach świata), żeby wystartować z taką kampanią. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji platformy InteleAF, która umożliwia automatyczne uruchomienie wgranej wcześniej kampanii, w momencie, gdy zaistnieją wybrane przez nas warunki pogodowa.

Synchronizacja kampanii reklamowej z pogodą

Marketerzy od dość dawna są wstanie dobrze personalizować oferty – znają wiek, płeć, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu klientów. Są jednak czynniki niezależne od jednostki, które w dużym stopniu wpływają na decyzje zakupowe – np. pogoda. Reklamujesz wycieczki zagraniczne? Olej samochodowy? Parasolki? Leki na grypę albo ból głowy? Herbatę z cynamonem? A może buty? Prawie w każdej branży pogoda ma wpływ na zakup danego produktu. Kampania uwzględniająca konkretne parametry szybciej i skuteczniej trafi do klientów. Podczas brzydkiej pogody w Szczecinie, a słonecznej w Rzymie, wyjazd do Włoch wydaje się bardziej kuszący. Podczas pierwszych mrozów, specjalny olej do auta, który nie zamarza albo opony zimowe wydają się bardziej potrzebne. Gdy ciśnienie jest wysokie, a migreny bardziej popularne, reklamowany lek na ból głowy wydaje się zbawieniem.

Nowa funkcja wprowadzona przez Intele pozwala na samoczynne uruchomienie się wcześniej zaplanowanej kampanii reklamowej w zależności od wybranych parametrów pogodowych. Do wyboru mamy nie tylko temperaturę, ale także opady (deszcz i śnieg), ciśnienie, nasłonecznienie oraz siłę wiatru. Kampania wystartuje, w momencie, kiedy zaistnieją wskazane przez nas warunki. Rozwiązanie jest dużym ułatwieniem, ponieważ nie wymaga śledzenie wielu czynników przez marketerów. Parametry można ze sobą łączyć w najróżniejszy sposób – oznacza to, że nasza kampania może wystartować zarówno kiedy będzie silny wiatr, deszcz, temperatura poniżej 10 stopni i niskie ciśnienie, ale także kiedy będzie padać w miejscu A i świecić słońce w miejscu B.

Wprowadzenie synchronizacji z pogodą jest związane z nieustannym rozwojem naszej platformy – w końcu pogoda to pierwszy, zaraz po czynniku ekonomicznym, czynnik kształtujący zachowania konsumenckie. Wynikło to też z chęci jak najlepszego odpowiedzenia na potrzeby naszych klientów, którzy wskazywali na pogodę jako kolejną funkcjonalność zaraz po TV Sync. Synchronizacja z pogoda z pewnością pozwoli na tworzenie bardziej efektywnych kampanii RTB.ocenia Mariusz Wasak, CEO Intele.

Intele sp. z o. o. jest pierwszą polską (założoną w 2014 roku) firmą zajmującą się telewizją interaktywną (stąd nazwa IN-teraktywna TELE-wizja), RTB i multiscreeningiem. W ramach swoich usług oferuje m.in. synchronizację reklam. Firma kieruje swoją ofertę do wszelkich podmiotów realizujących kampanie oparte o Programmatic Media Buying/RTB, czyli m.in. do agencji reklamowych, domów mediowych oraz podmiotów gospodarczych posiadających własne konta na platformach RTB.

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku