Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/12/2015

Preply.com przetestuje płatności bitcoinami

Preply.com, czyli platforma internetowa, służąca do wyszukiwania korepetytorów przetestuje płatności bitcoinami. To kolejna usługa na polskim rynku, która oferować będzie takie rozwiązanie swoim użytkownikom.

Bitcoin to wirtualna waluta, która posiada wielu zwolenników. Wszelkie transakcje przeprowadzane za jej pośrednictwem są anonimowe i wymagają minimalnych prowizji, a system uznawany jest za bardzo bezpieczny. W Polsce możemy w ten sposób zapłacić m.in. w wybranych sklepach internetowych i lokalach gastronomicznych, ale też w niektórych placówkach medycznych. Teraz do tego grona dołączy również serwis Preply.com.

Tworząc Preply, chcieliśmy w jak najlepszy sposób wykorzystywać dobrodziejstwa internetu. Dlatego też zależało nam między innymi na umożliwieniu naszym użytkownikom brania udziału w zajęciach przez Skype.mówi Kirill Bigai, współzałożyciel i CEO platformy Preply.com. Decyzja o testach płatności bitcoinami jest więc naturalnym krokiem. To kolejna szansa na to, żeby wynieść nasz biznes na zupełnie nowy poziom, z czego skorzystają wszyscy użytkownicy.

Preply to platforma internetowa, służąca do wyszukiwania korepetytorów na całym świecie, prowadzących indywidualne kursy językowe w domu lub online za pośrednictwem komunikatora Skype. Serwis powstał w 2013 roku w Kijowie. W tej chwili obszar jego działania stanowią głównie Rosja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś oraz Polska. Z platformy korzysta już ponad 40 tysięcy uczniów i 15 tysięcy korepetytorów, pochodzących z całego świata.

Preply.com przetestuje płatności bitcoinami

(RED)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku