Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/12/2015

Smogathon 2015 – 24h na walkę ze smogiem

Już 12 grudnia rozpocznie się Smogathon, 24-godzinne spotkanie mające na celu wypracowanie rozwiązań dotyczących walki ze smogiem w Krakowie. To coś więcej, niż kolejna debata. Przez dobę najlepsi specjaliści będą pracować nad konkretnymi rozwiązaniami – deklarują organizatorzy. Do 8 grudnia trwają zapisy dla chętnych na zmierzenie się ze szkodliwym problemem.

Smogathon 2015 to oddolna inicjatywa Krakowian, którzy mają dość smogu i faktu, że wciąż brak jest realnego rozwiązania problemu uderzającego nie tylko w zdrowie mieszkańców, ale i ekonomię miasta. – Połączył nas wspólny wróg – smog. I zamiast narzekać, postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu ludzi, którzy wypracują pomysły, jak smog w Krakowie pokonać!deklaruje Maciej Ryś.

Wydarzenie potrwa 24 godziny. W sobotę 12 grudnia o godz. 14 ok. 150 osób – przedstawiciele krakowskich firm technologicznych, chemicy, fizycy, studenci, aktywiści walczący ze smogiem w Krakowie, startupowcy, programiści, designerzy, lekarze – zostanie podzielonych na grupy. Wspólnie poszukają najlepszych rozwiązań w hub:raum Krakow, przestrzeni w której na co dzień pracują przedstawiciele branży kreatywnej. Już następnego dnia, w niedzielę 13 grudnia o godz. 14 odbędzie się finał – jurorzy w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta wybiorą najlepsze pomysły.

Smogathon 2015 to wydarzenie non-profit, oddolna inicjatywa, której organizatorami są mieszkańcy Krakowa. – Nie jesteśmy związani z jakąś organizacją, nie zamierzamy mieszać się do polityki. Chcemy wciąż mieszkać w Krakowie, ale przecież nie możemy cały czas ryzykować własnym zdrowiem. Wszystkich, którzy podzielają nasze obawy, zapraszamy do zapisania się na imprezęzachęca Ryś. Darmowa rejestracja dostępna jest na stronie internetowej – smogathon.pl.

SMOGATON_grafika

(RED)


Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Techcity na Facebooku