Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/12/2015

Smogathon 2015 – 24h na walkę ze smogiem

Już 12 grudnia rozpocznie się Smogathon, 24-godzinne spotkanie mające na celu wypracowanie rozwiązań dotyczących walki ze smogiem w Krakowie. To coś więcej, niż kolejna debata. Przez dobę najlepsi specjaliści będą pracować nad konkretnymi rozwiązaniami – deklarują organizatorzy. Do 8 grudnia trwają zapisy dla chętnych na zmierzenie się ze szkodliwym problemem.

Smogathon 2015 to oddolna inicjatywa Krakowian, którzy mają dość smogu i faktu, że wciąż brak jest realnego rozwiązania problemu uderzającego nie tylko w zdrowie mieszkańców, ale i ekonomię miasta. – Połączył nas wspólny wróg – smog. I zamiast narzekać, postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu ludzi, którzy wypracują pomysły, jak smog w Krakowie pokonać!deklaruje Maciej Ryś.

Wydarzenie potrwa 24 godziny. W sobotę 12 grudnia o godz. 14 ok. 150 osób – przedstawiciele krakowskich firm technologicznych, chemicy, fizycy, studenci, aktywiści walczący ze smogiem w Krakowie, startupowcy, programiści, designerzy, lekarze – zostanie podzielonych na grupy. Wspólnie poszukają najlepszych rozwiązań w hub:raum Krakow, przestrzeni w której na co dzień pracują przedstawiciele branży kreatywnej. Już następnego dnia, w niedzielę 13 grudnia o godz. 14 odbędzie się finał – jurorzy w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta wybiorą najlepsze pomysły.

Smogathon 2015 to wydarzenie non-profit, oddolna inicjatywa, której organizatorami są mieszkańcy Krakowa. – Nie jesteśmy związani z jakąś organizacją, nie zamierzamy mieszać się do polityki. Chcemy wciąż mieszkać w Krakowie, ale przecież nie możemy cały czas ryzykować własnym zdrowiem. Wszystkich, którzy podzielają nasze obawy, zapraszamy do zapisania się na imprezęzachęca Ryś. Darmowa rejestracja dostępna jest na stronie internetowej – smogathon.pl.

SMOGATON_grafika

(RED)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku