Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/01/2016

Clingo – ciekawy uchwyt samochodowy

Zima to sezon spotkań rodzinnych i wyjazdów na narty. Podczas wyprawy samochodowej w trudnych warunkach atmosferycznych bardzo ważne jest to, by nie rozpraszać wzroku. Właśnie dlatego warto przymocować telefon czy nawigację na poziomie wzroku, tak by nie tracić drogi z oczu.

Jednym z gadżetów, które mogą nam w tym pomóc jest uchwyt samochodowy marki Clingo. Produkt umożliwia montaż telefonu lub nawigacji na kratce nawiewu. By maksymalnie dostosować położenie urządzenia do swojego pola widzenia, umieszczono w nim głowicę, umożliwiającą swobodne obracanie.

Wykorzystana w uchwycie technologia „Stick To It” pozwala na szybki montaż poprzez dociśnięcie urządzenia do specjalnej żelowej warstwy, bez potrzeby stosowania dodatkowych zatrzasków czy dokręcania ramion. Równie łatwo można odczepić telefon czy nawigację od uchwytu, a brak dodatkowych zabezpieczeń sprawia, że produktu można używać niemalże ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku.

Jak zapewnia producent, warstwa „Stick To It” nie pozostawia na urządzeniach lepkiej mazi, a w razie zabrudzenia, można ją wyczyścić przy pomocy wody z mydłem. Podczas rygorystycznych testów, warstwa nie straciła swoich właściwości pomimo mycia jej ponad 3000 razy, 9 dniowej kąpieli w zbiorniku wodnym i testowania w temperaturze od -24 do 93 stopni Celsjusza. Cena produktu wynosi około 35 zł.

uchwyt samochodowy Clingo

(RED)


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku