Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/01/2016

Clingo – ciekawy uchwyt samochodowy

Zima to sezon spotkań rodzinnych i wyjazdów na narty. Podczas wyprawy samochodowej w trudnych warunkach atmosferycznych bardzo ważne jest to, by nie rozpraszać wzroku. Właśnie dlatego warto przymocować telefon czy nawigację na poziomie wzroku, tak by nie tracić drogi z oczu.

Jednym z gadżetów, które mogą nam w tym pomóc jest uchwyt samochodowy marki Clingo. Produkt umożliwia montaż telefonu lub nawigacji na kratce nawiewu. By maksymalnie dostosować położenie urządzenia do swojego pola widzenia, umieszczono w nim głowicę, umożliwiającą swobodne obracanie.

Wykorzystana w uchwycie technologia „Stick To It” pozwala na szybki montaż poprzez dociśnięcie urządzenia do specjalnej żelowej warstwy, bez potrzeby stosowania dodatkowych zatrzasków czy dokręcania ramion. Równie łatwo można odczepić telefon czy nawigację od uchwytu, a brak dodatkowych zabezpieczeń sprawia, że produktu można używać niemalże ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku.

Jak zapewnia producent, warstwa „Stick To It” nie pozostawia na urządzeniach lepkiej mazi, a w razie zabrudzenia, można ją wyczyścić przy pomocy wody z mydłem. Podczas rygorystycznych testów, warstwa nie straciła swoich właściwości pomimo mycia jej ponad 3000 razy, 9 dniowej kąpieli w zbiorniku wodnym i testowania w temperaturze od -24 do 93 stopni Celsjusza. Cena produktu wynosi około 35 zł.

uchwyt samochodowy Clingo

(RED)


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku