Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/01/2016

Huawei ShotX – smartfon z obrotowym obiektywem

Na polski rynek trafił właśnie Huawei ShotX – smartfon z obrotowym obiektywem. Uwagę zwraca jego ciekawy wygląd, innowacyjnie umieszczony czytnik linii papilarnych oraz obsługa dwóch kart SIM.

Huawei ShotX wyposażono w 13-Megapikselowy aparat, którego możliwości zaintrygują wielbicieli fotografii mobilnej. Za pomocą muśnięcia palcem możemy przestawiać położenie obiektywu – zakres 180. stopni – w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki temu otrzymujemy aparat zarówno do klasycznych zdjęć, jak również fotografii typu selfie. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne kadrowanie, wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach a także wykonywanie artystycznych, oryginalnych fotografii. Podwójna lampa błyskowa LED pozwala natomiast dobrze doświetlić kadr także w trudnych warunkach.

Huawei ShotX proponuje także zupełnie nowy poziom wygody i bezpieczeństwa – to pierwszy smartfon Huawei, którego czytnik linii papilarnych umieszczony jest z boku telefonu. Przesuwając palcem po sensorze można jeszcze łatwiej niż dotychczas odblokować telefon. Za pomocą czytnika można również wykonać zdjęcie – wystarczy przyłożyć opuszek palca aby błyskawicznie wykonać fotografię. Czytnik może służyć także do szybkiego odbierania połączeń.

5,2-calowy smartfon wyposażony został w 2GB pamięci RAM. Atutem urządzenia jest także obsługa dwóch kart SIM. Mocna bateria o pojemności 3100 mAh pozwala natomiast wygodnie korzystać z telefonu bez konieczności jego codziennego ładowania. Huawei ShotX jest dostępny w sprzedaży operatorskiej wyłącznie w ofercie Orange. Cena w Polsce na rynku pozaoperatorskim zaczyna się od 1399 zł.

Huawei ShotX

(RED)


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku